X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolumbia. Kraj podzielony pamięcią o wojnie domowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 13:57
- Społeczeństwo podzieliło się równo po połowie na tych, którzy chcą zapomnieć i żyć w pokoju oraz na tych, którzy nie mogą wybaczyć partyzantom z FARC - mówił w Dwójce Maciej Wesołowski, autor książki "Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii".
Audio
  • Maciej Wesołowski o zbiorze swoich reportaży poświęconych Kolumbii (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki Cafe Macondo
Okładka książki "Cafe Macondo"Foto: materiały prasowe

W swojej książce reporter opisuje procesy zabliźniania się ran po trwającej 52 lata wojnie domowej. Maciej Wesołowski dyskusja na jej temat jest bardzo żywa. Jej osią jest porozumienie z FARC podpisane w 2016 roku przez prezydenta Juana Manuela Santosa. - Wielu Kolumbijczyków nie może mu tego wybaczyć, że darował zbrodnie popełnione przez partyzantów - mówił reportażysta.

Gość audycji "Wybieram Dwójkę" podzielił się swoją opinią na ten temat. - Trudno mi osądzać jedną z bohaterek mojej książki, która została wcielona do FARC niemalże siłą jako 12-letnia dziewczynka i tam przeszła marksistowskie pranie mózgu. Jeśli już, należałoby rozliczyć najważniejszych dowódców.

Maciej Wesołowski mówił o ogromie zbrodni popełnianych przez obie strony konfliktu m.in. o patologicznym procederze w armii, która by podbić statystki zabitych partyzantów, dokonywała egzekucji na ludziach z marginesu, a następnie przebierała ich w mundury FARC.

Reportażysta opowiadał też o paradoksalnych scenariuszach pisanych przez życie, gdy w jednym programie rozrywkowym na tanecznym parkiecie spotkali dawni śmiertelni wrogowie.

***

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: Maciej Wesołowski (reportażysta)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak