X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisława Celińska: odmłodziłam się o 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 19:49
- Gdy usłyszałam muzykę przygotowaną na mój album "Nowa Warszawa", odpadłam. Poczułam się tak cudownie, jakby ktoś mi podarował najpiękniejszy prezent. Zachciało mi się żyć - mówiła w "Wybieram Dwójkę" słynna aktorka.
Audio
  • Stanisława Celińska o płycie "Nowa Warszawa" - "Wybieram Dwójkę" 6.12.2012
Stanisława Celińska podczas swojego recitalu poetyckiego Piękny Świat w Parku im. Rydza Śmigłego w Warszawie, 09.08.2010
Stanisława Celińska podczas swojego recitalu poetyckiego "Piękny Świat" w Parku im. Rydza Śmigłego w Warszawie, 09.08.2010Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Na pierwszej solowej płycie Stanisławy Celińskiej znalazły się najpiękniejsze piosenki o stolicy. Na krążku znajdziemy stare warszawskie szlagiery autorstwa m.in. Czesława Niemena, T.Love i Bajm, a nawet temat stworzony przez Davida Bowiego pod wpływem krótkiego spaceru po Warszawie.

Z inicjatywą powstania albumu wyszedł Mike Urbaniak, wówczas pracownik Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Stanisława Celińska przyznała w "Wybieram Dwójkę", że gdy otrzymała tę propozycję bardziej ciągnęło ją do życia na wsi niż w mieście, była zmęczona Warszawa. - To nie był temat, który wydawało się, że jest we mnie tak głęboko. Ale zachęciłam się, kiedy usłyszałam, jak grają. Odpadłam wtedy, poczułam się tak cudownie, jakby ktoś mi podarował najpiękniejszy prezent i w ogóle mi się żyć zachciało. Zrozumiałam, że to jest to - opowiadała.
Rozmówczyni Adama Suprynowicza podkreślała, że nie chiała stworzyćpiosenek aktorskich. - Starałam się to aktorstwo schować troszkę do kieszeni, próbowałam być jednym z instrumentów. Ja to nazywam, że to jest płyta na kwintet i głos ludzki - mówiła. Stanisława Celińska zaznaczyła, że muzyka na "Nowej Warszawie" jest bardzo ważna. - Ona też jest treściwa, te aranżacje budują to, co się dzieje między słowami. To są właściwie utwory muzyczne, to nie są typowie piosenki - stwierdziła wybitna aktorka.

Z inicjatywą powstania albumu wyszedł Mike Urbaniak, wówczas pracownik Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Stanisława Celińska przyznała w "Wybieram Dwójkę", że gdy otrzymała tę propozycję, bardziej ciągnęło ją do życia na wsi niż w mieście, była zmęczona Warszawą. - To nie był temat, który, jak mi się wydawało, był we mnie bardzo głęboko. Ale zachęciłam się, kiedy usłyszałam, jak Royal String Quartet gra utwory w aranżacjach Bartłomieja Wąsika. Zrozumiałam, że to jest to - opowiadała. 

Rozmówczyni Adama Suprynowicza podkreślała, że nie chciała stworzyć piosenek "aktorskich". - Starałam się to aktorstwo schować troszkę do kieszeni, próbowałam być jednym z instrumentów. Mówięc wręcz o płyciena kwintet i głos ludzki - mówiła. Stanisława Celińska zaznaczyła, że muzyka na "Nowej Warszawie" jest bardzo ważna. - Te aranżacje kreują cały świat między słowami. To właściwie nie są typowe piosenki - stwierdziła wybitna aktorka.

W "Wybieram Dwójkę" gościli także Bartłomiej Wąsik i trzy czwarte składu Royal String Quartet: Izabella Szałaj-Zimak, Elwira Przybyłowska i Michał Pepol.

Koncert promujący to wydawnictwo będzie miał miejsce  w piątek, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego   w ramach Festiwalu KWARTESENCJA, który odbywa się w dniach 7-8 grudnia. 

Płyta "Nowa Warszawa" ukaże się w piątek, 7 grudnia, pod patronatem Dwójki. Współproducentami albumu są Nowy Teatr i Polskie Radio.

Audycję poprowadził i przygotował Adam Suprynowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tytuł mówi wszystko: "Niejedno przeszłam"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 11:30
- To prawdziwa powieść o nałogu, ale co cenne bez intymnych szczegółów. Celińska woli mówić o świadectwie przez wielkie "Ś" i o tym czego nauczyło ją pięć bardzo trudnych lat - mówi Michał Nogaś o biografii, "bardzo szczerej rozmowie" Stanisławy Celińskiej z Karoliną Prewęcką.
rozwiń zwiń