Teksty zostają wplecione w partyturę na sześcioro solistów zespół instrumentalny i elektronikę, tworząc wielowarstwową przestrzeń między głosem, ciałem i dźwiękiem.
O prawykonaniu swego najnowszego utworu opowie w "Wybieram Dwójkę" kompozytor Tomasz Prasqual. Początek o godz. 16.30.
Podobno ma początku była klątwa, która położyła się cieniem nad losami inwestycji. Krakowski Hotel Forum. Znakomity przykład brutalizmu, żelbetowa dominanta krajobrazu między Wawelem, Skałką a Wisłą. Przyciąga fanów urbexu. I choć wciąż w Krakowie nie brak głosów, że powinien zostać zburzony, Hotel Forum jest bohaterem wystawy w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa.
Z jej kuratorką, Melanią Tutak, porozmawiamy o miejskich legendach, pierwszych gościach (Gorbaczow nie jest legendą, choć podobno miał czas, by w Forum tylko się ogolić), hotelowych nocnych klubach i luksusie lat 90. XX wieku, którego Forum było w Krakowie symbolem. Początek o godz. 17.10.
Ponadto w audycji:
- Ewa Sławińska-Dahlig o inauguracji sezonu koncertowego przed Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie,
- Adam Walny o programie Centrum Kukły Polskiej w Dzięglu,
- relacja z Festiwalu Wschód Kultury - Inne brzmienia w Lublinie,
- cykl "Wolne słowo-Wolna Europa"".
***
Na audycję "Wybieram Dwójkę" w piątek (3.07) w godz. 16.05-18.00 zaprasza Adam Suprynowicz.
pg