X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia cesarza Kaliguli według Camusa

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 20:00
Ze zbiorów archiwalnych Teatru Polskiego Radia radiowa Dwójka przypomni słuchowisko według sztuki Alberta Camusa pt. "Kaligula". W rolę cesarza Kaliguli wcielił się Wojciech Malajkat.
Wojciech Malajkat
Wojciech MalajkatFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Kaligula, cesarz rzymski, znika po śmierci swojej siostry, a zarazem kazirodczej ukochanej, Druzylli. Gdy wraca, jest zupełnie odmienioną osobą - zapowiada rządy dziejące się wbrew logice i oparte na okrucieństwie. Wspomagają go wierny wyzwoleniec Helikon i kochająca go dawna nałożnica Cesonia. Upokarzani i prześladowani patrycjusze zawiązują spisek, na czele którego staje Kasjusz Cherea. Postacią rozdartą pomiędzy obiema grupami jest Scypion Młodszy - poeta i niegdysiejszy przyjaciel Kaliguli.

Albert Camus, "Kaligula"

Przekład: Wojciech Natanson

Adaptacja i reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Ewa Szałkowska

Muzyka: Edward Pałłasz

Obsada: Wojciech Malajkat (Kaligula), Danuta Stenka (Cesonia), Marek Obertyn (Kasjusz Cherea), Sławomir Pacek (Scypion Młodszy), Henryk Bista (Mereia), Witold Skaruch (Stary Patrycjusz), Marek Bargiełowski (Lepidus), Joanna Wizmur (Głos), Zdzisław Wardejn (Intendent), Janusz Bukowski (Mucjusz), Tomasz Budyta (Patrycjusz 2), Włodzimierz Press (Patrycjusz 1), Andrzej Ferenc (Helikon)

Zapraszamy na "Wieczór ze słuchowiskiem".

28 września (niedziela), godz. 21.30-23.00

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak