X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z klasyką. Tadeusz Różewicz: "Białe małżeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 13:48
W związku z pierwszą rocznicą śmierci znakomitego poety i dramaturga przypomnimy radiową realizację "Białego małżeństwa".
Sztuka Różewicza to historia młodych dojrzewających kobiet, które próbują odnaleźć swoją tożsamość
Sztuka Różewicza to historia młodych dojrzewających kobiet, które próbują odnaleźć swoją tożsamośćFoto: Christian Gonzalez/flickr/cc

Dramat Tadeusza Różewicza z 1973 roku - współcześnie odczytany - zaskakuje swoją witalnością, humorem, odwagą w ukazywaniu prawdy o naszych pragnieniach i popędach, rozwichrzoną konstrukcją i przewrotną puentą. Jest w nim też zawarta historia prawdziwa, czyli epizody z życia młodopolskiej poetki Marii Komornickiej i jej przemiana w Piotra Odmieńca Własta. Sceny z życia dwóch dorastających dziewczyn, Bianki i Pauliny, wychowywanych w tradycyjnym domu u schyłku XIX wieku, z dominującym ojcem, udręczoną, oziębłą matką, zdziwaczałym seksualnie dziadkiem i libertyńską ciotką.

Seksualność człowieka to siła, która napędza większość naszych marzeń, pragnień i działań. To również pułapka, w którą wpadamy już w dzieciństwie i z której uwolnić może nas tylko starość i śmierć. Los kobiet w patriarchalnym świecie, problem dojrzewania, transseksualizm jako próba buntu, wyłamania się z zastanych reguł i praw społecznych, miłość – ta pierwsza, niewinna - i ta ostatnia - rozpaczliwa, cielesność rodząca pożądanie i grzech - to sprawy, którymi pulsuje dramat Różewicza. Ważne i ponadczasowe. A wszystko przesiąknięte jest emocjami, anarchią i groteską.

"Białe małżeństwo"

Autor: Tadeusz Różewicz

Reżyser: Waldemar Modestowicz

Realizator: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada: Marta Kurzak (Bianka), Marta Chyczewska (Paulina), Danuta Stenka (Matka), Maria Pakulnis (Ciotka), Joanna Jeżewska (Kucharka), Andrzej Grabowski (Ojciec), Kamil Dominiak (Beniamin), Ignacy Gogolewski (Dziadek)

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (25.04) w godz. 22.30-23.30.

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak