"Woda". Słuchowisko Sławomira Mrożka w doborowej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 11:00
Samotny mężczyzna w pokoju. Intryguje go odgłos miarowo spadających kropli wody. Wygląda za okno, sprawdzając, czy nie pada deszcz, następnie bada krany w łazience i kuchni. Wraca do pokoju, otwiera szufladę i usiłuje czytać list...
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com/Rudy and Peter Skitterians

Sławomir Mrożek "Woda"

Reżyseria: Zdzisław Nardelli

Realizacja: Stanisława Grotowska

Opracowanie muzyczne: Augustyn Bloch

Obsada:

Gustaw Holoubek (Głos męski)

Tadeusz Kondrat (Głos I)

Kazimierz Wichniarz (Głos II)

...jakiejś dawnej sympatii. Czuje, że jest przemoczony. Odgłos spadających kropli zmienia się w szum wody. Wyobraża sobie morze, słyszy głosy mew...

Woda – coś oczywistego, na co nie zwraca się uwagi w życiu codziennym. Ten podstawowy element codzienności może jednak czasem przeszkadzać i irytować. Woda nie daje spokoju bohaterowi słuchowiska, urasta do rangi problemu, lecz mimo tego, że rozpoznaje on własną obsesję – nie robi nic, aby usunąć przyczynę irytacji. W niedającej mu spokoju sytuacji rozpoznaje w pewnym sensie swój los, który biernie znosi, maskując tylko własną postawę prostą frazeologią.

***

Tytuł audycji: Wieczór ze słuchowiskiem

Data emisji: 28.11.2020

Godzina emisji: 19.30

Zobacz więcej na temat: słuchowisko Sławomir Mrożek

Czytaj także

Rozmowa w katedrze

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2011 12:00
Zapraszamy na słuchowisko według powieści Mario Vargasa Llosa, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2010 r. Adaptacja radiowa Bożeny Markowskiej. Reżyseria Janusza Kukuły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klasyka Polskiego Dramatu": Sławomir Mrożek, "Tango"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 10:59
Program 1 Polskiego Radia w najbliższych tygodniach (od 3 kwietnia) przypomni słuchowiska zrealizowane w latach 2008-2009 dla tej anteny w ramach cyklu "Klasyka polskiego dramatu" i w systemie Dolby Pro Logic II.
rozwiń zwiń