"Korytarz" Marka Ławrynowicza

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 13:00
Zapraszamy na słuchowisko Marka Ławrynowicza "Korytarz". Tym razem czytelnik dostanie prawdziwy rollercoaster emocji, w efekcie przeżywając niepohamowany śmiech przez łzy. Emisja w sobotę o godz. 19.30 na antenie Dwójki.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/sdecoret

Podsłuchujemy rozmowy Polaków w korytarzu centrum onkologii. Wielogodzinne czekanie w kolejce przed wizytą u lekarza, jest specyficzną okazją do wymiany myśli i wniosków, w obliczu straszliwego wyroku: choroby onkologicznej. Słuchowisko opowiedziane z dystansem, na wesoło, pełne inteligentnego komizmu, dowcipnych dialogów i postaci, prezentujących różne postawy wobec wielkiego dramatu, jakim jest choroba.


Marek Ławrynowicz "Korytarz", prod. 2006

Reżyseria: Artur Tyszkiewicz

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Wydaje: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek


Obsada: Monika Pikuła (Anna), Sławomir Orzechowski (Kazio Maliszewski), Lucyna Malec (Żona Kazia), Piotr Kozłowski (Block), Adam Ferency (Jan), Grażyna Barszczewska (Pani z telewizji)

***

Zapraszamy na Wieczór ze słuchowiskiem w sobotę (27.02) w godz. 19.30-20.00.

Czytaj także

Honorowy Wielki Splendor dla twórców i realizatorów powieści radiowej "W Jezioranach"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 20:00
Jeziorany zostały wymyślone jako forma vérité. W każdą niedzielę przez pół godziny słuchacze biorą udział w życiu pewnej rodziny - mówił w Jedynce współtwórca powieści radiowej "W Jezioranach" Marek Ławrynowicz. Perypetii jeziorańskich bohaterów na antenie Pierwszego Programu PR słuchamy już od 55 lat!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak imć pan Sienkiewicz "Trylogię” pisał

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 18:05
W cyklu "Dzieci bliżej historii" w "Jedynce dzieciom" prezentujemy słuchowisko Marka Ławrynowicza "Jak imć pan Sienkiewicz Trylogię pisał". Akcja słuchowiska dzieje się głównie między majem 1883 a marcem 1884, czyli w czasie kiedy powieść "Ogniem i mieczem" ukazywała się w odcinkach w warszawskim "Słowie".
rozwiń zwiń