Polskie Radio
Section05

Małgorzata Małaszko

Krzysztof Zaleski - wspomnienia w 15. rocznicę śmierci

- Raz w tygodniu chodziliśmy na spacery, zaczynaliśmy od stacji metra Kabaty. Tata chodził bardzo szybko, miał charakterystyczną postawę i kapelusz. Byliśmy wytrenowanymi piechurami, rozmawialiśmy na różne tematy. Zawsze mi powtarzał, że w życiu najważniejsze są książki, podsuwał mi ich wiele. Każdy człowiek, który poznał mojego ojca, na pewno go zapamiętał - mówił we wspomnieniowej audycji Jan Zaleski.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Zaleski Dwójka Małgorzata Szymankiewicz Elżbieta Łukomska Maria Pakulnis Krystyna Tkacz Wanda Zwinogrodzka Marek Gumkowski Adam Ferency Janusz Zaorski Janusz Kijowski Wojciech Tomczyk Andrzej Brzoska

Wspominamy Macieja Prusa. "Najważniejsze dla niego było poczucie humoru"

- Stosunek Maćka do rzeczywistości pozwalał mu na dystans. Najważniejsze dla niego było, obok pewnie jeszcze kilku innych rzeczy, poczucie humoru. Bardzo dużo się razem śmialiśmy. Jednocześnie w domu było dużo książek, rozmawiało się o filmach, o muzyce. Atmosfera była trochę taka, jakby komunizm nie istniał. Udawało się budować taki świat, w którym można było zachowywać się normalnie - mówił w Dwójce prof. Jan Kubik, brat Macieja Prusa. Wybitny reżyser filmowy i teatralny zmarł w Święta Wielkanocne w wieku 85 lat.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Prus Dwójka odeszli 2023 Paweł Siwek KULTURA

Małgorzata Małaszko: jubileuszowy album Dwójki jest pełen symboliki

- W symboliczny sposób, na płytach winylowych pojawia się muzyczna wizytówka radiowej Dwójki, a było to wyzwanie olbrzymie. W zeszycie mam maczkiem skwapliwie spisane sensacyjne, wartościowe nagrania, aby dokonać ich ostatecznego wyboru. W pewnym momencie uznałam, że symbolika jest kluczem i 1 marca 1937 roku to data istotna - mówiła Małgorzata Małaszko, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka 85 lat Dwójki Jakub Kukla

Sławek Jaskułke "Europa 67/21". Winyl LP Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Dziś premiera winyla LP albumu Sławek Jaskułke "Europa 67/21" Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Płyta, wydana w kooperacji Narodowego Centrum Kultury i PR2, pojawiła się w listopadzie 2021 w Internecie, a w grudniu tego samego roku – w formie CD. Teraz jako winylowy LP trafia do najbardziej wymagających słuchaczy.
Zobacz więcej na temat:  Sławek Jaskułke Krzysztof Komeda Jazz Agencja Muzyczna W POLSKIM RADIU

Jazz.PL. "Artyści bardzo lubią tu się pojawiać, chcą wracać"

- Za reżyserię dźwięku odpowiada Leszek Kamiński, któremu pomaga Michał Bereza. To wspaniali fachowcy. Często zdarza się, że artyści już po koncercie, kiedy odsłuchują transmisję, łapią się za głowy. Nierzadko mówili, iż brzmi to lepiej niż płyta, którą nagrali, a której repertuar prezentowali koncertowo właśnie u nas - mówił w "Wybieram Dwójkę" Roch Siciński, jeden z gospodarzy Dwójkowego cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Jakub Kukla koncerty Dwójka MUZYKA

Małgorzata Małaszko: Edward Pałłasz był wielowymiarowy

- Słowo, które pasuje mi do niego pod każdym względem to "stylowy". Nie tylko w sposobie bycia, ubierania się, ale w obecności w różnych środowiskach. To był niezwykle serdeczny człowiek, niezobowiązująco elegancki, bardzo komunikatywny - mówiła dyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko. Edward Pałłasz, kompozytor, muzykolog i… miłośnik szachów, działacz środowiska artystycznego, były szef Stowarzyszenia Autorów ZAIKS i radiowej Dwójki był bohaterem audycji "Dwie do setki".
Zobacz więcej na temat:  Edward Pałłasz Dwójka Polskie Radio kompozytor KULTURA Monika Zając Roch Siciński

Małgorzata Małaszko o koncercie "Solidarni z Ukrainą"

- Ten koncert daje szansę na to, żeby jak najwięcej osób poznało kulturę ukraińską - mówi w "Muzycznej Jedynce" Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor - redaktor naczelna Programu 2 Polskiego Radia. Charytatywny koncert "Solidarni z Ukrainą. Jedynym głosem" rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 20 marca, o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Ukraina koncert wojna na Ukrainie

85. urodziny Dwójki. Małgorzata Małaszko: niech to święto nas wzmocni

- Jak obserwujemy to, co dzieje się na Ukrainie, widzimy to bohaterstwo, które nam imponuje. Chcemy jak najbardziej łączyć i jednoczyć się z narodem ukraińskim, ale jednocześnie samym sobie dać siłę do tego, żeby się mierzyć z tą tragedią, o którą jako Polacy nie tylko się ocieramy, ale i której doświadczamy. Niech te urodziny Dwójki będą również czasem budowania więzi – mówiła Małgorzata Małaszko, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  85 lat Dwójki Jacek Hawryluk Jakub Kukla Monika Zając Dwójka

Małgorzata Małaszko: "Radio jest po to, żeby jednoczyć"

Rok 2022 to rok wyjątkowy dla Programu 2 Polskiego Radia. Nie tylko ze względu na liczbę dwójek zawartą w jego zapisie, ale przede wszystkim z powodu niezwykłego jubileuszu: Dwójka obchodzi swoje 85. urodziny. - One trwają, chociaż będą trudniejsze niż wszystkie inne urodziny. Przez ten dzisiejszy poranek świat jest już zmieniony - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Małaszko, dyrektor Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Muzyczna Jedynka płyta

"Jazz Forum Talents". Pierwsza płyta z serii "Jazz.PL"

- To jest nasz produkt eksportowy, dlatego że możemy się pochwalić ich talentami na całym świecie. Siedmioro młodych ludzi przynosi swoje światy, które przez intensywność wykonawczą są spójne. Ta płyta udowadnia, że to zamknięta, wysmakowana całość. Słychać, że muzycy świetnie się bawią, dzięki czemu my też możemy się bawić - mówiła dyrektor Programu 2 Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz o pierwszej płycie z serii "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz płyta Agencja Muzyczna premiera Andrzej Zieliński Przemysław Psikuta muzyka współczesna Dwójka MUZYKA

Nagroda Specjalna Polskiego Radia dla Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz

- Projektów nie robi się w pojedynkę, ale zespołem. Zespół, który tworzymy to element tej nagrody - podkreśliła dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, która została uhonorowana Nagrodą Specjalną Polskiego Radia. Wyróżnienie przyznano podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2021.
Zobacz więcej na temat:  muzyka filmowa Andrzej Korzyński Dwójka Jakub Kukla media publiczne