"Pingpongista". Słuchowisko na podstawie opowiadania Józefa Hena

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 21:00
W niedzielny wieczór zapraszaliśmy na słuchowisko "Pingponginista" w reżyserii Waldemara Modestowicza, na postawie opowiadania Józefa Hena. W słuchowisku tym podejmowany jest temat zagłady ludności żydowskiej i niejednoznacznej postawy Polaków wobec wydarzeń, które miały miejsce podczas okupacji.
Józef Hen
Józef HenFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Józef Hen "Pingpongista", prod. 2010,

Reżyseria i adaptacja: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada: Ewa Wiśniewska (Frajndla), Henryk Talar (Gustaw Wiernik), Franciszek Pieczka (Stefan), Olgierd Łukaszewicz (Sędzia), Elżbieta Kępińska (Michalina), Ignacy Gogolewski (Ksiądz Ziemowit), Stanisław Brudny (Jaśko)

***

Tytuł audycji: Wieczór ze słuchowiskiem

Data emisji: 18.09.2020

Godzina emisji: 19.00

Zobacz więcej na temat: Józef Hen
Czytaj także

Między przyszłością a przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 10:00
1 września 1939 roku dzieci miały beztrosko pobiec do szkoły. Nie pobiegły. Zamiast ciężaru tornistra wypełnionego książkami pozostał w nich ciężar wojny. Opowiada o niej ktoś, kto w dniu jej wybuchu miał zaledwie 16 lat. Opowiada przepięknie, bo mówi tak, jak pisze. Znakomity pisarz, człowiek legenda, Józef Hen.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Józef Hen, czyli "łobuz salonowy"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 14:00
– Uchodziłem za grzeczne dziecko, co mnie denerwowało. O moim starszym bracie mówiono, że to łobuz. Wracał z podwórka posiniaczony, więc ja powiedziałem, że też jestem łobuzem, tylko salonowym – wspomina pisarz, dramaturg, reportażysta, scenarzysta filmowy Józef Hen.
rozwiń zwiń