Płyta "The Best of WFF". Muzyka z kultowych polskich filmów

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 13:00
W "Muzyce w kadrze" - dużo nowości. I to jakich! Przez duże "N". Przedstawiliśmy sensacyjną zapowiedź - to płyta "The Best of WFF (1954-2024)", przygotowana przez niezawodne GAD Records.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką filmową
Zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką filmowąFoto: alphaspirit/Shutterstock.com

Obok utworów ze ścieżek już przypomnianych (Komeda, Sławiński, Figiel) znajdą się na niej niepublikowane wcześniej, znakomite kompozycje Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Waldemara Kazaneckiego, Janusza Kępskiego, Mariana Zimińskiego, a także "Ritmo Carnivale" z "Wodzireja"... Część z nich zabrzmiała przedpremierowo na antenie!

Zabrzmiała też muzyka z nowo wydanej ścieżki do filmu "Z tamtej strony tęczy" pióra Włodzimierza Nahornego, a i "Sekretów Pana Kleksa" nie zabrakło.

Obok tego - wyczekiwana przez prowadzącego i część słuchaczy premiera - czyli znakomita muzyka Jerzego Rogiewicza do serialu "1670". Inspiracje barokiem, muzyką współczesną i echa polskiej tradycji muzycznej. Prawdziwa bomba.

No i wreszcie nowy Hans Zimmer i jego kompozycje do zbliżającej się wielkimi krokami drugiej części "Diuny". Utwór "A Time of Quiet Between the Storms" z miejsca szybuje na szczyt listy najładniejszych kompozycji Zimmera.

Oprócz tego pojawiła się świetna kompozycja Olivera Coatesa ze ścieżki do filmu "Occupied City".


Posłuchaj
89:17 2024_02_18 11_00_34_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Płyta "The Best of WFF". Muzyka z kultowych polskich filmów (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. W audycji można usłyszeć historie, anegdoty, okoliczności powstania utworów, ale przede wszystkim to świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 18.02.2024

Godz. emisji: 11.00

mgc/aw

Czytaj także

Wspomnienie Lauriego Johnsona oraz nowości

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2024 12:30
To było cotygodniowe spotkanie w audycji "Muzyka w kadrze" z Mariuszem Gradowskim. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Siedmiu samurajów" i "Na nabrzeżach". Rok 1954 w muzyce filmowej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 12:30
W "Muzyce w kadrze" pierwsza w tym toku odsłona cyklu "Powrót do przeszłości". W tym roku będziemy słuchać muzyki z kolejnych dekad, z lat z "4" na końcu.
rozwiń zwiń