Najnowsze nagrania Aimi Kobayashi

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 17:00
W audycji "Chopin osobisty" słuchaliśmy najnowszych nagrań japońskiej pianistki Aimi Kobayashi. W wykonaniu laureatki IV nagrody ostatniego Konkursu Chopinowskiego zabrzmiał m.in. komplet Preludiów op. 28, którymi Aimi Kobayashi zachwyciła warszawską publiczność w III etapie przesłuchań.
Aimi Kobayashi
Aimi KobayashiFoto: Darek Golik/NIFC

Aimi Kobayashi to czołowa japońska pianistka młodego pokolenia. Od ósmego roku życia była uczennicą Yuki Ninomiya. Uzyskała stypendium w Tōhō Gakuen High School of Music w 2011, następnie przeniosła się do Curtis Institute of Music w Filadelfii (2013), gdzie kontynuowała naukę u Meng-Chieh Liu. Od chwili debiutu w wieku dziewięciu lat występowała na całym świecie, w tym w Rosji, Polsce i Brazylii, jak również czterokrotnie w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Jest podziwiana szczególnie za występy z Orkiestrą XVIII Wieku pod batutą Fransa Brüggena oraz z Moscow Virtuosi i Vladimirem Spivakovem. W 2010, w wieku czternastu lat, wydała swoją pierwszą płytę Debut!, a rok później kolejną (Appassionata, EMI Classics). W 2011 otrzymała od polskiego rządu "Paszport Chopina" w związku z obchodami dwusetnej rocznicy urodzin Chopina.

W październiku 2021 znalazła się w gronie finalistów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 


Posłuchaj
59:29 2022_06_19 16_00_00_PR2_Chopin_osobisty.mp3 Najnowsze nagrania Aimi Kobayashi (Chopin osobisty/Dwójka) 

Tego lata pianistki będzie można posłuchać dwukrotnie w Polsce - w sierpniu wystąpi na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju oraz na festiwalu Chopin i jego Europa.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 19.06.2022

Godzina emisji: 16.00