X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzięki szkołom tradycji wraca życie do wiejskich remiz

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 16:27
- Idea jest taka, że skoro bierzemy skądś muzykę, to próbujemy również ożywić miejsce, w którym żyją ludowi śpiewacy, tancerze, muzycy. To od nich czerpiemy wiedzę - o pomysłach na ożywienia kultury tradycyjnej opowiadał skrzypek Janusz Prusinowski.
Audio
  • Janusz Prusinowski o pomysłach na ożywienie kultury ludowej (Źródła/Dwójka)
Zabawa podczas festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2013
Zabawa podczas festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata” 2013Foto: Artur Cieszewski, materiały prasowe festiwalu Wszystkie Mazurki Świata

Rok Kolberga obfituje w wydarzenia popularyzujące kulturę ludową. Jednym z najciekawszych przedsięwzięć są szkoły tradycji, w ramach których muzycy ludowi dzielą się swoją wiedzą z młodszym pokoleniem. Uczestnicy warsztatów są z kolei zachęcani do organizowania wydarzeń, które pomogłyby ożywić tradycję lokalnych społeczności.

>>>Rok Oskara Kolberga w Dwójce<<<

Jako doskonały przykład takiego sprzężenia Janusz Prusinowski podał w audycji "Źródła" Przystałowice Małe: - Wszystko zaczęło się od małego ziarenka, czyli od skrzypka Jana Gacy, do którego przyjeżdżali uczniowie. Zaczęli oni organizować różne wydarzenia w rodzinnej miejscowości muzykanta. Po 10 latach nie mogę wcisnąć się do tutejszej remizy, gdzie przy muzyce ludowej bawi się młode i stare pokolenie. Ludzie na miejscu odczuli, jak cenne jest to, co mają i kim są - podkreślił.

Więcej o szykowanym konwencie szkół tradycji, a także o efektach spotkania w ramach Forum Muzyki Tradycyjnej - w nagraniu audycji.

bch/mm

Zobacz więcej na temat: folk Oskar Kolberg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka Pałuk na cytrę i wokalistę trash metalowego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 16:00
- Dla mnie ważne było, żeby nie skupiać się tylko na instrumentalnych opracowaniach, ponieważ nie oddają one istoty muzyki tradycyjnej - mówił w Dwójce Grzegorz Tomaszewski, jeden z niewielu polskich cytrzystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Dahlig: sięgajmy do Kolberga jak do codziennej strawy!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 17:00
- Czytając Kolberga możemy sobie wypracować racjonalny stosunek do świata - zachęcał prof. Piotr Dahlig, który w Dwójce opowiadał o roli i znaczeniu dzieła wybitnego etnografa nie tylko dla współczesnych badaczy kultury tradycyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

U Kolberga najwięcej jest bajki magicznej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 18:00
- Gromadząc bajki z jego zbiorów, starałam się pokazać w nich to, co najbardziej charakterystyczne, czyli przewagę opowieści, która korzysta z cudownych zdarzeń przedmiotów i spraw - opowiadała w Dwójce Elżbieta Millerowa, autorka opracowania zatytułowanego "Aż tu nagle…”.
rozwiń zwiń