X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pokój jej cieniom". Dolnośląska płyta Trzy Dni Później

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 17:00
Teksty nawiązujące do twórczości dwóch intrygujących kobiet oraz repertuar ludowy – to wszystko, ze wspólnym mianownikiem dolnośląskiej wielokulturowości, na nowym albumie zespołu Trzy Dni Później – laureata Grand Prix Nowej Tradycji 2014.
Audio
  • Rozmowa o płycie "Pokój jej cieniom" zespołu Trzy Dni Później (Źródła/Dwójka)
Trzy Dni Później - zwyciężczynie konkursu Nowa Tradycja 2014
Trzy Dni Później - zwyciężczynie konkursu Nowa Tradycja 2014Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Obok utworów ludowych, które autorki płyty "Pokój jej cieniom" poznały od swoich babć, na krążku pojawiły się autorskie teksty oparte na twórczości Anny Louise Karsch (urodzonej w XVIII w Świebodzinie poetki, uznanej za pruską Safonę̨) oraz na wspomnieniach głogowianki żydowskiego pochodzenia Ester Golan. – O ile problematyka twórczości tych kobiet jest bardzo uniwersalna, o tyle język utworów, z jednej strony stylistyka barokowa, z drugiej: dwudziestowieczna proza, jest zbyt różnorodny – mówiła w Dwójce Joanna Piwowar-Antosiewicz, tłumacząc, dlaczego zdecydowały się na autorskie wykorzystanie tych tekstów, nie zaś na bezpośrednie cytowanie.
Jakie ludowe inspiracje stoją za piosenkami z płyty "Pokój jej cieniom"? Jaką rolę w powstawianiu tych piosenek odegrała elektronika? Posłuchaj rozmowy z Joanną Piwowar-Antosiewicz oraz Martą  Marta Groffik-Perchel.
Audycję z cyklu "Źródła" prowadził Piotr Kędziorek.

/

Zespół Trzy Dni Później  (Marta Groffik-Perchel – głos; Joanna Piwowar-Antosiewicz – głos, elektronika;  altówka, elektronika) został laureatem Grand Prix XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia “Nowa Tradycja”.

jp/kul

Zobacz więcej na temat: folk płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najlepsze Trzy Dni Później, czyli "Nowa Tradycja" 2014

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 21:00
XVII Festiwal Folkowy Polskiego Radia dobiegł końca. Poznaliśmy laureatów Konkursu "Nowej Tradycji", Folkowego Fonogramu Roku oraz Fonogramu Źródeł. Było, jak co roku, dużo znakomitej muzyki tradycyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Występ zespołu Trzy Dni Później, laureata Grand Prix XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 17:35
rozwiń zwiń