X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skrzyżowanie Kultur. Kolumbia, Indie i dzień alternatywny

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 16:51
- Zawsze wybieraliśmy hasło przewodnie festiwalu. W tym roku po prostu gramy na trzynastkę, wierząc, że trzynasta odsłona Skrzyżowania Kultur będzie dla nas na przekór tej liczbie szczęśliwa - o atrakcjach warszawskiego święta muzyki świata opowiadała w Dwójce Maria Pomianowska.
Audio
  • Maria Pomianowska o programie festiwalu Skrzyżowaniu Kultur (Źródła/Dwójka)
Meridian Brothers
Meridian BrothersFoto: Juan Camilo Montañez/materiały prasowe

W programie 13. Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który odbywa się od 23 do 30 września, znaleźli się reprezentanci Algierii, Mali, Francji, USA, Sierra Leone, Turcji, Albanii, Węgier, ale też Kolumbii i Indii. Kulturze tych dwóch ostatnich krajów będą poświęcone specjalne panele dyskusyjne, warsztaty, ale przede wszystkim koncerty. - Festiwal otworzy występ Kolumbijki Marty Gomez. W jej muzyce będzie mnóstwo cumbii, ale też nostalgicznego bambuco, tańca, który uwielbiam, bo opowiada on historie plantatorów kawy - mówiła Maria Pomianowska.

Dyrektor artystyczna festiwalu zwracała też uwagę na dzień indyjski (24 września), kiedy to w namiocie festiwalowym pod Pałacem Kultury i Nauki pojawią się reprezentanci dwóch tradycji muzycznych tego kraju. - Wystąpi Purbayan Chatterjee z północnych Indii, swego czasu okrzyknięty przez prezydenta najlepszym instrumentalistą tego kraju. Wykonuje on muzykę pozostającą pod dużym wpływem tradycji perskiej. Po nim zaprezentują się siostry Ranjani & Gayatri, które wykonują muzykę karnatycką, słynną ze względu na swą skomplikowaną rytmikę - wyjaśniał gość audycji "Źródła".

Nowością na festiwalu będzie koncert zaplanowany na 29 września, który będzie miał charakter bardziej alternatywny i psychodeliczny niż tradycyjne koncerty Skrzyżowania Kultur. Maria Pomianowska wyraziła nadzieję na przyciągnięcie nowej publiczności i szczególnej uwadze poleciła zespół Meridian Brothers, który dla wielu może być sporym zaskoczeniem.

W audycji mówiliśmy też o bloku Sounds Like Poland, poświęconym wyłącznie polskim zespołom oraz niespodziance, którą szykuje zespół Kapela ze Wsi Warszawa.

***

Rozmawiała: Magdalena Tejchma

Gość: Maria Pomianowska (dyrektor artystyczna festiwalu Skrzyżowanie Kultur)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 12.07

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak