X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal w Żywcu. Nowe pokolenie rozmiłowane w tradycji

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 17:01
- Zainteresowanie muzyką tradycyjną nie słabnie, ale świat bardzo szybko się zmienia. Stoimy przed zadaniem docierania do źródeł i wielu wykonawców jest mu w stanie sprostać - mówił w Dwójce Zbigniew Wałach, jeden z jurorów Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu.
Audio
  • Spotkanie z jurorami Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu (Źródła/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne. Występ zespołu Koniaków na 42. Festiwalu Folkloru Górali Polskich
Zdj. ilustracyjne. Występ zespołu Koniaków na 42. Festiwalu Folkloru Górali PolskichFoto: PAP/Andrzej Grygiel

goral_1200.jpg
Festiwal w Kazimierzu. Po raz pierwszy - dwie główne nagrody

Gośćmi magazynu "Źródła" byli Zbigniew Wałach, Małgorzata Kiereś, Aleksander Smaga i Tomasz Hornik - jurorzy Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu, który odbył się w dniach 27-31 lipca w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. 

- Wraz z nestorami tradycyjnej muzyki, którzy nas opuścili, odeszła też pewna epoka. Młodzi wykonawcy starają się zmieniać i uzupełniać swoje repertuary oraz prezentować zapomniane już formy. To jeden z podstawowych kierunków dobrego rozwoju muzyki ludowej - stwierdził Zbigniew Wałach.

 W ramach festiwalu odbyły się dwa przeglądy konkursowe: regionalnych zespołów pieśni i tańca oraz kapel, grup śpiewaczych, mistrzów z uczniami, solistów śpiewaków i instrumentalistów ludowych. W audycji rozmawialiśmy nie tylko o kryteriach i wynikach tych zmagań, ale także o tym, jak współcześnie wygląda tradycyjne muzykowanie w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Sądeckim oraz na Podhalu.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Anna Szotkowska

Goście: Zbigniew Wałach, Małgorzata Kiereś, Aleksander Smaga i Tomasz Hornik (jurorzy Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu)

Data emisji: 7.08.2018

Godzina emisji: 15.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak