"Pieśni przejścia" - wkrótce płyta

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 15:30
Projekt, który w wykonaniu duetu Grochocki_Odorowicz zdobył Grand Prix Festiwalu "Nowa Tradycja" w 2017 roku, doczeka się wkrótce wydania płytowego. W "Źródłach" Paweł Grochocki i Olga Kozieł opowiadali o "Pieśniach przejścia".
Audio
  • "Pieśni przejścia" - nowa płyta (Dwójka/Źródła)
Paweł Odorowicz
Paweł OdorowiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Trwa akcja crowdfundingowa - zespół zbiera środki na wydanie nowego, nagranego już albumu:

Artyści piszą o swoim projekcie: "Ta płyta nie jest łatwa. Nie była łatwa do nagrania, nie będzie łatwa do słuchania. Ale jest potrzebna. Naszym zdaniem - niezbędna. W dzisiejszych czasach, kiedy od śmierci do pogrzebu mija zaledwie kilka dni, a ciało jest usuwane z oczu, chowane, ukrywane przed uczuciami najpóźniej kilka godzin po śmierci, my zostajemy sami. Całkiem sami. Nawet bez zmarłego, żeby jeszcze przez chwilę popatrzeć. Powspominać. Zapamiętać. [...] Ta płyta może pomóc. Zrozumieć. Przeżyć".

Koncerty „Pieśni przejścia” są swego rodzaju spektaklami scenicznymi, płyta również zawiera wiele emocji.

- Głównym tematem płyty jest radzenie sobie ze śmiercią. Śmierć jest przeważnie dla ludzi zaskoczeniem – mówił w "Źródłach" Paweł Grochocki. – Podczas nagrywania płyty pojawiały się wielkie emocje. Trudno było te pieśni nagrać, bo wchodziliśmy w role, które nadawaliśmy sobie w tym projekcie, były płacz, złość, utulenie. Nagrywaliśmy na taśmie bez cięć, na setkę. Małe potknięcia, które się pojawiły w trakcie nagrania zaakceptowaliśmy.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Paweł Grochocki i Olga Kozieł (muzycy)

Data emisji: 10.05.2019

Godzina emisji: 15.15

mat. pras./gs/pg

Czytaj także

Grochocki_Odorowicz – "Pieśni przejścia"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:37
"Pieśni przejścia" to koncert zbudowany z polskich pieśni obrzędowych, ze zdecydowaną dominacją lubelskich pieśni żałobnych. 
rozwiń zwiń