Karolina Cicha & Spółka i powrót tatarskich melodii

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 10:20
Gościem audycji była Karolina Cicha, która odwiedziła nas przed występem na warszawskiej Pradze z materiałem ze swojej "Płyty tatarskiej". Opowiedzieliśmy także o letnich planach koncertowych i o niezwykłych skutkach internetowego piractwa.
Audio
  • Karolina Cicha & Spółka i powrót tatarskich melodii (Źródła/Dwójka)
Karolina Cicha  Spółka
Karolina Cicha & SpółkaFoto: Michał Heller

 - „Płyta tatarska” była nagrana z Bartkiem Pałygą, obecnie spółka się rozwinęła i gramy teraz w kwartetach. Główną osią zmiany jest obecność Patrycji Betlej, która przejęła w zespole instrumenty perkusyjne - mówiła Karolina Cicha, liderka zespołu - Mogę robić inne rzeczy wolną ręką. Moja prawa ręka przeniosła się na klawisze, które grają linie basu, a Patrycja jest teraz rytmicznym hersztem zespołu. Mateusz Szemraj dopełnia brzmienia na cymbałach, saazie, ud, rubabie oraz Karolina Matuszkiewicz na przeróżnych smykach. Wszyscy dzięki tej zmianie mają więcej miejsca dla siebie i...wszyscy się cieszą.

Karolina Cicha wybiera ze swoją Spółką się do Kazania, a stało się to dzięki… pirackiemu wydaniu "Płyty Tatarskiej", która zafunkcjonowała w Rosji pod innym tytułem i okładką. Po interwencji tamtejszy Festiwal Tatarski zaprosił cały zespół z wielkimi honorami do stolicy Tatarstanu na koncerty.

W audycji wspomnieliśmy też zmarłą nagle Justynę Mazurkiewicz - śpiewaczkę i instrumentalistkę związaną m.in. z Kapelą Przewłockiego czy zespołem Ztrój, działającą w Stowarzyszeniu Trójwiejska. Artystkę wspominał Seweryn Huzarski. 

Poza tym zdaliśmy relację z Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, na którym jak co roku obecna jest ekipa Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Karolina Cicha, Seweryn Huzarski

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 15.15

at/pg

Zobacz więcej na temat: folk folklor kultura ludowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak