X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Żak i eksperyment MAISHA

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 09:00
Gościem audycji był Michał Żak - muzyk m.in. takich zespołów, jak Janusz Prusinowski Kompania, Tęgie Chłopy i Lautari. Jest jednym z artystów biorących udział w Europejsko-Afrykańskim Muzycznym Eksperymencie - MAISHA.  
Audio
  • Michał Żak opowiadał o projekcie MAISHA (Dwójka/Źródła)
Michał Żak na koncercie noworocznym w  2013 roku w Studiu im. Lutosławskiego.
Michał Żak na koncercie noworocznym w 2013 roku w Studiu im. Lutosławskiego.Foto: Grzegorz Śledź

Muzycy, którzy wzięli udział w projekcie MAISHA reprezentują dziesięć krajów z Afryki i Europy, a zostali wyłonieni spośród 300 zgłoszeń. W ciągu dwóch tygodni rezydencji (od 25 kwietnia do 9 maja br.) współtworzyli muzykę, prowadzili warsztaty w lokalnych szkołach muzycznych i nagrali album.

Nasz gość opowiadał o tym niezwykłym spotkaniu i o planach jego kontynuacji.

- MAISHA znaczy w języku suahili życie. Aby trafić do zespołu trzeba było aplikować i przedstawić organizatorom swój dorobek. Namówił mnie do tego Maciek Filipczuk, znalazł link o tym wydarzeniu i bardzo mu za to dziękuję. Brałem już wcześniej udział w podobnych wydarzeniach i udało mi się wpisać w ten dwunastoosobowy zespół - mówił w "Źródłach" Michał Żak.- Każdy coś wniósł od siebie do projektu. Główną ideą było zagrać jeden koncert, ale na tym się nie skończyło. 

- Pracowaliśmy od rana do wieczora przez trzy tygodnie, jedyną atrakcją były wieczorne wyjścia do klubów Addis Abeba, gdzie poznałem osobiście legendarnego Mulatu Astatke. Nagraliśmy kilka utworów w pełnym składze, ale tworzyliśmy również małe grupki, od duetów do sekstetów. Niektórzy w tym zespole są z natury liderami, inni wymyślają fenomenalne melodie. Mieszanka dosyć wybuchowa, ale z dużą zgodą i uwagą słuchaliśmy się nawzajem. Prawdopodobnie MAISHA będzie kontynuowana w Senegalu - dodał muzyk.

Zapraszamy do odsłuchania całego podcastu audycji.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Michał Żak (muzyk zespołów Janusz Prusinowski Kompania, Tęgie Chłopy i Lautari)

Data: 6.09.2019

Godzina emisji: 15.15

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak