X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspólna energia Samych Suk

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 13:00
- Nasza piątka to idealna całość. Każda z nas jest istotnym elementem spajającym grupę - mówiły w Dwójce członkinie zespołu Same Suki. W "Źródłach" spotkaliśmy się z artystkami przy okazji premiery ich płyty "Niewierne".
Audio
  • Członkinie zespołu Same Suki opowiadają o swojej płycie "Niewierne" (Źródła/Dwójka)
Zespół Same Suki
Zespół Same SukiFoto: mat. prasowe

- Zespół powstał na miesiąc przed festiwalem - opowiadały członkinie Samych Suk. - Pięć prób, jedno demo… i nagroda. Właśnie dzięki niej powstała ta płyta. Album powstawał przez rok, bo chciałyśmy dać sobie czas na przemyślenie materiału. Sesje nagraniowe odbyły się dopiero w czerwcu 2013 r. Myślę, że dzięki temu efekt finalny jest wart polecenia - dodały.

Same Suki określają siebie jako "rewolucyjną kobiecą formację folkową". Nazwa zespołu związana jest z występującą w niej suką biłgorajską, staropolskim instrumentem smyczkowym. - Suka biłgorajska to był swego rodzaju element wyjściowy, punkt zapalny, iskra, podstawa naszej energii - powiedziały artystki. - Nasza muzyka nie opiera się jednak tylko na niej. Najistotniejsze jest połączenie brzmień wszystkich instrumentów w jedno wspólne brzmienie zespołu. To zresztą widać na próbie, gdy nie ma jednej z nas. Wyraźnie wtedy brakuje elementu spajającego całą grupę. Nasza piątka to idealna całość - mówiły.

Zespół Same Suki tworzą: Magdalena Wieczorek-Duchewicz (wokal), Helena Matuszewska (suka biłgorajska, rebab turecki, skrzypce), Marta Sołek (suka biłgorajska, fidel płocka, gadułka), Justyna Meliszek (wiolonczela) i Patrycja Napierała (bendir, cajon, instrumenty perkusyjne). - Mamy to szczęście, że każda z nas jest z innego światka muzycznego - mówiły artystki. - Jest trochę klasyki, trochę rozrywki, jest dużo folku i muzyki tradycyjnej. Tak się złożyło, że te pięć kobiecych energii muzycznych spotkało się. Spróbowałyśmy to połączyć i tak powstała płyta "Niewierne" - opowiadały.

Sesje nagraniowe płyty "Niewierne" ufundowane zostały przez Program 2 Polskiego Radia.

Audycję prowadził Piotr Kędziorek.

Okładka
Okładka płyty "Niewierne" zespołu Same Suki; foto: mat. prasowe

mc

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkursowe zmagania "Nowej Tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 11:34
Obejrzyj występy pierwszego dnia przesłuchań XV Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja”!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bubliczki chcą wyjść z folkowego poletka

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 20:00
- Chcemy, żeby nie tylko nasza twórczość, ale w ogóle muzyka folkowa dotarła do szerszego grona odbiorców - mówili w Dwójce członkowie zespołu Bubliczki, którzy wydali właśnie swój drugi album "Trubalkan".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie bójmy się słowa "Cygan"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 15:54
– Określenie "Cygan" jest zakorzenione w języku polskim i nie jest jednoznacznie pejoratywne. Niesie za sobą wiele pozytywnych znaczeń, emocji i nie powinno się go wykorzeniać – mówiła w audycji "Źródła" Marta Godlewska-Goska.
rozwiń zwiń