X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąpy jak Polak. Mity na temat pomagania

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 15:22
- O ludziach biednych myśli się często, jak o ludziach niepełnowartościowych, głupszych. Mówi się, że nie można im dawać pieniędzy do ręki, bo je zmarnują. Badania pokazują co innego - zauważał Adam Leszczyński, autor książki "Eksperyment na biednych".
Audio
  • Adam Leszczyński o książce "Eksperymenty na biednych" (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Skąpy jak Polak. Mity na temat pomagania
Foto: pixabay.com/jarmoluk/domena publiczna

Dyskusja o tym, jak skutecznie pomagać biednym toczy się od wieków. Adam Leszczyński zauważał, że często najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wręczenie pieniędzy. - Badania pokazują, że ludzie bardzo biedni najczęściej wydają je w niezwykle racjonalny sposób. Inwestują w swój mały biznes, podnoszą standard swojego życia, ale przede wszystkim inwestują w edukację swoich dzieci, bo ludzie na całym świecie chcą, by ich dzieci miały lepiej - mówi publicysta.

Adam Leszczyński zwracał uwagę na wyróżniającą Polaków niechęć do udzielania pomocy rozwojowej biednym krajom. - Ponieważ nie mieliśmy kolonii, to mamy poczucie czystego sumienia i braku zobowiązań. Poza tym ciągle uważamy Polskę za biedny kraj - wyjaśniał gość Katarzyny Nowak.

Autor tłumaczył dlaczego pomoc biednym krajom się opłaca. Mówił, też o problemach z mikrokredytami oraz etycznej stronie eksperymentów medycznych prowadzonych przez koncerny w krajach Trzeciego Świata.

***

Tytuł audycji: "Spotkanie autorskie"

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Adam Leszczyński (pisarz, publicysta)

Data emisji: 17.12.2016

Godzina emisji: 12.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak