Seong-Jin Cho: moje interpretacje dojrzewają wraz ze mną

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 12:00
- Czuję się dziś bardziej niezależny niż jeszcze dwa lata temu. Przeprowadziłem się też z Paryża do Berlina, to teraz muzyczne centrum Europy - opowiadał w Dwójce koreański pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2015 roku, gość tegorocznego Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
  • Rozmowa z Seongiem-Jinem Cho, koreańskim pianistą, zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku. (PR, 15.08.2017)
Seong-Jin Cho
Seong-Jin ChoFoto: Harald Hoffmann DG/archiwum NIFC

Program:

chije 2017 1200.jpg
Chopin i Jego Europa po raz trzynasty w Warszawie

- Moje interpretacje dojrzewają wraz ze mną. Czuć w nich ducha wolności - mówił znakomity artysta. Jak zdradził, w tym roku zagra pewnie ponad 100 koncertów ("chyba trochę przesadzam"). - Lubię podróżować, jednak potrzebuję wakacji. Chciałbym też przygotować nowy program. We wrześniu będę miał chwilę oddechu. Nie mogę się już jej doczekać - przyznał.

W rozmowie również o nowej płycie Seong-Jin Cho, która ukaże się jesienią, o twórczości Mauricia Polliniego, o znaczeniu ćwiczeń mentalnych czy… ulubionych samochodach pianisty (niemieckie, francuskie czy koreańskie?). Seong-Jin Cho opowiadał również o programie swojego koncertu na Festiwalu "Chopin i jego Europa". - Beethoven to jeden z moich ulubionych kompozytorów. A Bach to dla mnie bóg…

***

Prowadzi: Andrzej Zieliński

Gość: Seong-Jin Cho (pianista)

Data emisji: 15.08.2017

Godzina emisji: 19.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

fortepian 1200.jpg
"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

jp/mc

Czytaj także

Goście XIII Festiwalu "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 16:15
W audycji "Chopin osobisty" mówiliśmy o wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie w dniach 12-30 sierpnia. Słuchaliśmy też nagrań zaproszonych na niego pianistów.
rozwiń zwiń