X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dang Thai Son: u Paderewskiego jest poetyckość z polską duszą

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 14:42
- Szczególnie piękna i wyjątkowa jest druga część jego Koncertu i sposób, w jaki kompozytor wykorzystuje w niej całą paletę dźwiękowych barw fortepianu – mówił wietnamski pianista, jedna z gwiazd festiwalu "Chopin i jego Europa", o Koncercie fortepianowym a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego.
Audio
  • Dang Thai Son: u Paderewskiego jest poetyckość z polską duszą (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
  • O twórczości Ignacego Jana Paderewskiego z Jackiem Kaspszykiem rozmawia Maciej Łukasz Gołębiowski (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Dang Thai Son
Dang Thai SonFoto: Wojciech Grzędziński / NIFC

- Ten utwór to dla mnie prawdziwe odkrycie. Z jakiegoś niewiadomego powodu jego zrozumienie i nauczenie się na pamięć zajęło mi wyjątkowo dużo czasu. Ale gdy w końcu go opanowałem, mogę stwierdzić, że to bardzo dobre dzieło koncertowe. Można tam znaleźć naprawdę wszystko. Przede wszystkim prawdziwą poetyckość z polską duszą – podkreślał Dang Thai Son.

W rozmowie również o polskich tańcach Paderewskiego ("czy po latach poznawania i grania tych polskich rytmów byłby pan w stanie któreś z nich również zatańczyć?"), oraz o tym, który instrument - współczesny czy historyczny - jest lepszy do wykonywania muzyki Paderewskiego i Chopina.

Przy okazji sobotniego koncertu złożonego z utworów Ignacego Jana Paderewskiego rozmawialiśmy również z maestro Jackiem Kaspszykiem. 

Jacek Kaspszyk. Fot. Wojciech Grzędziński/NIFC Jacek Kaspszyk. Fot. Wojciech Grzędziński/NIFC

***

Prowadzi: Maciej Łukasz Gołębiowski 

Gość: Dang Thai Son (pianista)

Data emisji: 25.08.2018

Godzina emisji: 21.45 

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vadym Kholodenko: Chopin jest dla mnie zagadkowym kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 14:09
- Powinno się poznawać jego muzykę, studiując źródła, przyglądając się osobowości kompozytora, jego życiu, powinno się czytać jego listy - mówił ukraiński pianista, jedna z gwiazd tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa", o podejściu do twórczości wielkiego Polaka.   
rozwiń zwiń