X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Vadym Kholodenko: Chopin jest dla mnie zagadkowym kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 14:09
- Powinno się poznawać jego muzykę, studiując źródła, przyglądając się osobowości kompozytora, jego życiu, powinno się czytać jego listy - mówił ukraiński pianista, jedna z gwiazd tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa", o podejściu do twórczości wielkiego Polaka.   
Audio
  • Vadym Kholodenko: Chopin jest dla mnie zagadkowym kompozytorem (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Vadym Kholodenko
Vadym KholodenkoFoto: Ira Polyarnaya/archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Jak zaznaczał Vadym Kholodenko, dzieło Chopina zajmuje w jego repertuarze jedno z centralnych miejsc. - Na początku nierozerwalnie związane to było z nauką u Very Gornostayevej. Osobiste poznanie Chopina pojawiło po raz kolejny w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy zacząłem pracować nad muzyką Skriabina. Chopin jest z jednej strony mi bardzo bliski, był dla mnie, można powiedzieć, świętą postacią, to właśnie przekazała mi Vera Gornostayeva. Z drugiej strony pozostaje dla mnie zagadkowym kompozytorem, jeśli chodzi o interpretację - opowiadał pianista.

W rozmowie również m.in. o wykonywanym na tegorocznym festiwalu "Chopin i jego Europa" Koncercie fortepianowym fis-moll op. 20 Aleksandra Skriabina czy o współpracy z wielkimi dyrygentami.

***

Prowadzi: Anna Skulska

Gość: Vadym Kholodenko (pianista)

Data emisji: 25.08.2018

Godzina emisji: 18.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludmil Angelov i odnaleziony koncert Moszkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 12:51
- Uważam, że to prawdziwa perła w twórczości tak młodego kompozytora - podkreślał Ludmil Angelov, opowiadając o Koncercie fortepianowym h-moll Maurycego Moszkowskiego. Ceniony bułgarski pianista wykonał ten utwór na festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń