X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Błaszczyk: tajemnica i cud są wpisane w nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 21:00
- Słowo "cud" funkcjonuje w moim życiu i doświadczeniu. Nie skreśliłam go tak, jak robi to wielu ludzi, domagając się twardych dowodów. Wydaje mi się, że jest jakaś tajemnica w naszym mózgu, w zapisie zdarzeń i harmonii świata. W naszej klinice wybudziły się 54 osoby i to jest właśnie cudowne – mówiła w Dwójce znakomita aktorka i prezes Fundacji "Akogo?".
Audio
  • O nadziei wbrew wszystkiemu. Spotkanie z Ewą Błaszczyk (Dwójka)
Ewa Błaszczyk
Ewa BłaszczykFoto: PR2

Wielkanocny wieczór poświęciliśmy szczególnej rozmowie o sile przemiany zła w dobro i o nadziei mimo wszystko. O drodze, którą pokonała Ewa Błaszczyk, aktorka, pieśniarka, mająca na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych.

Kiedy w 2000 roku jej córka Ola zapadła w śpiączkę, nie było wyspecjalizowanego miejsca, które mogłoby pomóc. Od tamtego czasu minęło 19 lat. Dziś dzięki prężnej działalności Fundacji "Akogo?" w Klinice "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka wybudziło się już ponad pięćdziesięcioro dzieci; powiększa się "Budzik" dla dorosłych w Olsztynie, a za kilka lat powstanie kolejny przy szpitalu na warszawskim Bródnie, przy którym będzie działać centrum naukowo-badawcze.

- Wybudzanie ze śpiączki to trudny proces. To tak, jakby ktoś był pod wodą i coraz bardziej się do nas zbliżał. To ciężka praca całego sztabu specjalistów i w którymś momencie nadchodzi ten niezwykły moment, chwila odzyskania świadomości. Czasami pod wpływem jakiegoś trudnego do przewidzenia impulsu. I dlatego bardzo ważna jest obecność kogoś bliskiego, kto zna i wie, co było ważne dla wybudzanej osoby - opowiadała Ewa Błaszczyk.

Kliniki "Budzik" - dzięki doświadczeniu pracujących w nich specjalistów i badaniom nad zastosowaniem neuralnych komórek macierzystych - mogą być pierwsze na świecie, które w ten sposób pomogą pacjentom w śpiączce i przyczynią się do przełomu w medycynie.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji będącej opowieścią o cudzie, a dokładniej – o ponad pięćdziesięciu cudach, które wydarzyły się dzięki wysiłkom lekarzy i personelu medycznego. O cudzie przemiany człowieka, o sile, która tkwi w każdym z nas. O dzielnym mierzeniu się z losem, które potrafi odmienić świat.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Ewa Błaszczyk (aktorka, pieśniarka, prezes Fundacji "Akogo?")

Data emisji: 21.04.2019

Godzina emisji: 19.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Błaszczyk: Oriana Fallaci zrobiła ołtarzyk z życia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 08:00
Znakomita aktorka opowiadała w Dwójce o roli w monodramie "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam". Przedstawienie można oglądać w warszawskim Teatrze Studio.
rozwiń zwiń