X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmach i odwaga. Małgorzata Małaszko-Stasiewicz o historii Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 16:00
- Za każdym razem, kiedy myślę o początkach instytucji, w której mam honor pracować, myślę o niezwykły rozmachu, wizjonerstwie i determinacji tych, którzy zdecydowali się, na przekór wszystkiemu, podjąć się tego wyzwania -  mówiła, w dniu 95. rocznicy powstania Polskiego Radia, dyrektor radiowej Dwójki.
Audio
  • Małgorzata Małaszko-Stasiewicz o historii Polskiego Radia (Dwójka na miejscu)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Archiwum PR

Budowanie polskiej radiofonii, jak podkreślała Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, było wyzwaniem imponującym, również dlatego, że "nie było żadnych wzorów". - To oni je tworzyli, mając pomysł na to, jak po 123 latach nieobecności państwa przemówić do tych, którzy nie mogli dotrzeć w żaden inny sposób do wiedzy o świecie - mówiła dyrektor radiowej Dwójki.

W rozmowie nie zabrakło opowieści o historii Warszawy II, rozgłośni, z której wywodzi się radiowa Dwójka. Założona w 1937 roku stacja specjalizowała się między innymi w Eksperymentalnym Teatrze Wyobraźni. Pracą Warszawy II kierował Zenon Kosidowski - pisarz, eseista i poeta.

- Myślano o tej stacji jako o tej, która będzie gotowa na eksperyment, zarówno literacki, jak i muzyczny. Miała to być stacja, która będzie odważnie poruszała się po kulturze - podkreślała dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.

W 1939 roku Warszawa II, opowiadała Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, "przejęła na siebie obowiązek trwania do końca". Przed mikrofonami tej stacji przemawiał codziennie prezydent Stefan Starzyński. Stacja Warszawa II odgrywała ważną rolę dla podniesienia morale mieszkańców. Zobacz więcej >>>

***

Tytuł audycji: Dwójka na miejscu

Prowadzą: Milena Gąsienica i Jakub Kukla

Goście: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor Programu 2 PR)

Data emisji: 1.02.2020

Godzina emisji: 15.00


5. studio spikerskie, ul. Zielna_1200.jpg
Zaczęło się od Warszawy II

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak