X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzymianie jako bogowie Egiptu?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 01:20
Polacy odkrywają tajemnice starożytności. Młodzi naukowcy badają między innymi problem obecności obywateli rzymskich w Egipcie. We wczesnej epoce imperium było to coś rzadkiego, egzotycznego, no i stanowiło źródło wielkich przywilejów...
Audio
Rzymianie jako bogowie Egiptu?
Foto: wikipedia commons/użytkownik Yellow.Cat

W ramach wspierania polskiej humanistyki Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej prowadziła w latach 2008-2010 nabory do wieloletniego programu stypendialnego "Międzynarodowe Projekty Doktoranckie". Adresatem tego programu były polskie instytucje naukowe współpracujące z zagranicznym partnerem przy realizacji studiów doktoranckich.
Grant 4. edycji programu MPD trafił na Uniwersytet Wrocławski, do zespołu prof. Krzysztofa Nawotki - historyka starożytności. Pod jego naukową pieczą doktoranci piszą prace dotyczące wschodnich rejonów basenu Morza Śródziemnego – od IV w. p.n.e po schyłek antyku.
- Jedna z prac dotyczy uchwały w niewielkim państwie greckim, w Delfach, które funkcjonowało w cieniu wielkiej, ogólnoświatowej wyroczni jednego z najważniejszych bóstw. Inna praca będzie dotyczyła konsumpcji wina greckiego w Italii. Do rozwiązania w tym temacie jest cały szereg problemów - opowiada prof. Nawotka.
Imienne stypendia przyznane przez FNP w ramach programu MPD finansują młodym badaczom cztery semestry nauki na Uniwersytecie w Liverpoolu, z którym Uniwersytet Wrocławski wszedł w naukową kooperację.
Doktorant, Maciej Daszuta spędził w Wielkiej Brytanii dwa semestry. - Moim promotorem jest profesor Davis, światowej sławy autorytet, jeżeli chodzi o grecką starożytność - opowiada - Jest on za mnie szczególnie ważnym mentorem i parterem w rozmowach o rodzinie spartańskiej, sam jest autorem dwóch publikacji o rodzinie ateńskiej. Niewątpliwie mam duże szczęście, że mogę pracować właśnie z nim.

usc

Zobacz więcej na temat: Egipt Grecja HISTORIA Rzym
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak