Jedyne słuszne nagranie Koncertów Chopinowskich?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 17:00
- Podczas pierwszego słuchania tej płyty chichotałem, wycierałem oczy, gadałem do siebie i stawałem nagle w miejscu, wymachując łapami - o ulubionym wykonaniu Koncertów e-moll i f-moll Fryderyka Chopina opowiadał w Dwójce Piotr Kamiński.
Audio
  • Piotr Kamiński o idealnym nagraniu Koncertów Chopinowskich (Płytomania)
  • Recenzje nowości płytowych (Płytomania/Dwójka)
Jedyne słuszne nagranie Koncertów Chopinowskich?

- Od 16 lat te nagrania nie chcą mi się zestarzeć ani spowszednieć. Wciąż brzmią tak, jakbym słyszał te znane od dzieciństwa Koncerty po raz pierwszy - zwierzał się recenzent "Płytomanii". Mowa o Chopinowskich interpretacjach Krystiana Zimermana wydanych w 1999 roku przez Deutsche Grammophon.

Piotr Kamiński opowiadał, że chciał przez nie pobić jednego z francuskich recenzentów. Wyjaśniał też, dlaczego album uważany jest za kontrowersyjny.

***

Poza tym w audycji Karol Kozłowski i Jolanta Pawlik opowiedzieli o nowej interpretacji "Podróży zimowej" Franciszka Schuberta (Dux), Ewa Obniska zrecenzowała płytę z muzyką Hildegardy z Bingen z udziałem Arianny Savall i zespołu Hirundo Maris (Carpe Diem Records), zaś Ewa Szczecińska opowiedziała o nowym albumie Kwartetu Kellera (ECM).

***

Tytuł audycji: Płytomania 

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 18.10.2015

Godzina emisji: 15.00

bch/pg

Czytaj także

Wyrok Trybunału w sprawie "Requiem" Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 19:00
Płytowy Trybunał Dwójki orzekł, iż arcydzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta najlepiej zabrzmiało w Nowosybirsku.
rozwiń zwiń