X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XV Festiwal Pieśni

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 15:45
Dwójka poleca wydarzenie zorganizowane przez Filharmonię im. Romualda Traugutta, które odbywa się w dniach 1-15 grudnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
plakat festiwalu
plakat festiwaluFoto: materiały prasowe

W sobotę 1 grudnia 2018 o godz. 16.00 koncertem pieśni Ryszarda Straussa i Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Agnieszki Grochali – sopran z towarzyszeniem pianistki Natalii Pawlaszek oraz barytona Tomasza Kumiegi z towarzyszeniem Dagmary Dudzińskiej przy fortepianie w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich rozpoczął się XV Festiwal Pieśni. Koncerty odbywać się będą w soboty i niedziele do 15 grudnia br. Wszystkie zostaną wykonane w najpiękniejszych salach Łazienek Królewskich - Sali Balowej Pałacu na Wyspie i Teatrze Królewskim.

Festiwal Pieśni to jedyny tego typu festiwal w Polsce, który w swoim programie zajmuje się wyłącznie liryką wokalną. Jak zawsze podczas festiwalowych koncertów będzie można wysłuchać pieśni kompozytorów polskich oraz twórców europejskich. W programie Festiwalu znajdą się koncerty poświęcony liryce wokalnej: Adama Sołtysa i Andrzeja Nikodemowicza w wykonaniu Doroty Lachowicz – mezzosopran, Witolda Żołądkiewicza – baryton i Ewy Pelweckiej przy fortepianie (2 grudnia g. 16.00 – Teatr Królewski); Karola Szymanowskiego w wykonaniu Joanny Freszel – sopran i Piotra Sałajczyka – fortepian oraz Elwiry Janasik – mezzosopran z towarzyszeniem pianistki Jolanty Pszczółkowskiej-Pawlik (8 grudnia g.16.00 – Pałac na Wyspie), a także kompozytorów rumuńskich w wykonaniu Lilianny Zalesińskiej – mezzosopran i Macieja Grzybowskiego – fortepian (9 grudnia g. 16.00 – Pałac na Wyspie). Na zakończenie festiwalu Olga Pasiecznik – sopran wykonana pieśni Krzesimira Dębskiego z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją kompozytora (15 grudnia g. 18.00 – Teatr Królewski). Podczas tego koncertu wykonane zostaną pieśni do słów Wisławy Szymborskiej oraz Pieśni Kresowe do słów Krzysztofa Kołtuna (wykonanie premierowe).

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc bezpłatne karty wstępu są do odbioru na tydzień przed koncertem w kasie Łazienek Królewskich lub na godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia.

materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak