X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie "Bach u Cystersów 2019"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:44
Festiwal "Muzyka w Opactwie - Bach u Cystersów", to coroczne święto muzyki poświęcone twórczości Jana Sebastiana Bacha. W kościele klasztornym Opactwa oo. Cystersów w Wąchocku, najlepiej zachowanego zabytku architektury romańskiej w Polsce słynącej ze  znakomitej akustyki, przedstawiamy najbardziej reprezentatywne dzieła dorobku genialnego lipskiego kantora w wykonaniu muzyków o renomie światowej. Ale nie tylko – ambicją Festiwalu jest również, a może przede wszystkim, ukazanie z jak niezwykłą siłą twórczość ta wciąż porusza i inspiruje.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: Mat. prasowe

Kościół Klasztorny Opactwa oo. Cystersów w Wąchocku

7– 28 września 2019

Festiwal istnieje od 2011 roku. "Bach u Cystersów 2019" to już jego IX odsłona. Tegoroczny program jest bardzo zróżnicowany. Składają się na niego cztery koncerty, dwa recitale fortepianowe, Dmitry Shishkina (sobota 7 września)- laureata II-ej nagrody ex aequo na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w czerwcu b.r., w którego wykonaniu usłyszymy dzieła Bacha,  Scarlattiego,  Czajkowskiego, Debussy’ego i Rachmaninowa oraz Ekateriny Derzhaviny (sobota 21 września), uważanej za następczynię Tatiany Nikolayevy, która wykona Wariacje Goldbergowskie J.S. Bacha. W koncercie 21 września, prosto z wojaży zagranicznych i po debiucie na Festiwalu BBC Proms, w Wąchocku wystąpi Kwartet Śląski, który zaprezentuje muzykę Wajnberga i wraz z  Adamem Krzeszowcem kwintet wiolonczelowy Schuberta. Festiwal zakończy występ chóru Drewnerusskij Raspiew z Moskwy, jednego z najwspanialszych chórów cerkiewnych, pod dyrekcją Anatolija Grindenki. Program koncertu będzie przekrojem poprzez gatunki i epoki, od śpiewu neumatycznego poprzez staroruskie formy wielogłosowe, twórczość  ‘klasyków’ staroruskiej melodyki cerkiewnej - Pawła Czesnokowa i Sergiusza Rachmaninowa, oraz Johna Tavenera. A wszystko to zacznie się chorałem Jana Sebastiana Bacha…

Wszystkie koncerty w Kościele Klasztornym Opactwa oo. Cystersów w Wąchocku


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak