"Songs & Sonnets". Koncert promujący płytę

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 19:34
Na koncert promujący album SONGS & SONNETS w linii PORTRAITS od ANAKLASIS zapraszamy 24 października o godz. 19 do Sal Redutowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej
Plakat koncertu
Plakat koncertuFoto: materiały prom.

"Śpiew, muzyka wokalna towarzyszyły mi od najwcześniejszych lat dzieciństwa" – przyznaje urodzony 90 lat temu w Wilnie Romuald Twardowski. – "Popularne melodie, pieśni nucone przez matkę, brzmienie chórów kościelnych – wszystko to pobudzało moją wyobraźnię". A czym skorupka za młodu… Głos jest osią kompozycji Twardowskiego, które trafiły na album Pieśni i sonety, łączy utwory odległe w czasie i o różnym ciężarze emocjonalnym – od przepełnionych bólem Sonetów pożegnalnych (1970), poświęconych pamięci zmarłej nagle narzeczonej Twardowskiego, duńskiej kompozytorki Elizabeth Tramsen, przez formalnie złożony cykl pieśni Oblicze morza (1979), aż po cykl Znad Willi (1990), napisany do słów Heleny Massalskiej, ewokujący atmosferę dawnej Wileńszczyzny.

W roku wyjątkowego jubileuszu 90. urodzin kompozytora w katalogu ANAKLASIS, marki fonograficznej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, ukazuje się specjalny album płytowy, poświęcony kameralnej twórczości wokalno-instrumentalnej Twardowskiego, w wykonaniu światowej sławy bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz znakomitego pianisty Lecha Napierały.

Recital, na który złożą się najpiękniejsze pieśni Twardowskiego w wykonaniu znanego z najważniejszych scen operowych bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz znakomitego pianisty i kameralisty Lecha Napierały jest prezentem dla jednego z najważniejszych twórców swojego pokolenia.

Na koncert promujący album SONGS & SONNETS w linii PORTRAITS od ANAKLASIS zapraszamy 24 października o godz. 19 do Sal Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (plac Teatralny 1, Warszawa). Bilety na premierę można kupić w kasie Teatru oraz na https://butik.teatrwielki.pl/.

Wszystkie albumy wydane w ramach ANAKLASIS dostępne są w najlepszych księgarniach i sklepach muzycznych, w serwisach cyfrowych oraz na wirtualnych półkach sieci Empik.

Obsada:

Tomasz Konieczny – bas-baryton
Lech Napierała – fortepian

24 października, godz. 19 Sale Redutowe

***

Planując wizytę w Teatrze, prosimy o:
• zabranie ze sobą maseczki i noszenie jej po wejściu do budynku teatru
• zdezynfekowanie rąk po wejściu do budynku – bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk znajduje się w holu kas biletowych
• zachowanie bezpiecznych odstępów.

Warunkiem uczestnictwa w spektaklach jest akceptacja Regulaminu dotyczącego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie związanych z przeciwdziałaniem SARS-CoV-2, którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak