X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Po herbacie

Section07
O audycji

Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. 

Ale już o przełomową kompozycję w ich życiu, taką która stała się punktem zwrotnym w ich karierze lub zadecydowała o wyborze zawodowej drogi pytać warto. Bo czasem muzyka, która zmieniła wszystko daleka jest od estetycznych wyborów artystów, których ponoć dobrze znamy. Bywa tak, że ci, którzy zajmują się muzyką eksperymentalną, w głębi duszy kryją wielką miłość do Czajkowskiego, a specjaliści od muzyki dawnej potrafią godzinami słuchać Pendereckiego i o nim rozmawiać.
Tropieniem nieoczywistych inspiracji będziemy się zajmować w nowej audycji Po herbacie. Bohaterem każdego odcinka będzie jeden artysta (instrumentalista, dyrygent, kompozytor) i wraz z nim będziemy rozmawiać i słuchać tej jednej, wyjątkowej dla niego kompozycji. Nie zabraknie także innych nagrań zrealizowanych przez naszego gościa – niekoniecznie tych najlepiej znanych. A licząc na to, że sobotnie popołudnie (już po herbacie) jest najlepszych czasem na szczerą i niespieszną rozmowę, chcemy wciągnąć do niej także słuchaczy Dwójki. Będzie można do nas dzwonić i pisać, aby podzielić się swoimi muzycznymi „punktami zwrotnymi” albo zadawać naszemu gościowi pytanie.
Zapraszam w co drugą sobotę punktualnie o 17.00.

Agata Kwiecińska