Wiesław Ochman: w młodości dorabiałem w weselnym zespole

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 15:00
- Na weselach pierwszy upijał się perkusista. Wtedy ja go zastępowałem. Jeśli chodzi o poczucie rytmu, to usłyszałem kiedyś, że pownienem dyrygować, bo nigdy się nie spóźniam - mówił w Dwójce wybitny śpiewak operowy.
Audio
  • Melodie życia Wiesława Ochmana (Po herbacie/Dwójka)
Wiesław Ochman
Wiesław OchmanFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Z Wiesławem Ochmanem można rozmawiać nie tylko o muzyce, ale też sztuce, malarstwie, które pasjonuje go od dzieciństwa. W audycji "Po herbacie" skupiliśmy się jednak na podążaniu śladem ważnych muzycznych drogowskazów i fascynacji naszego gościa.

Wiesław Ochman zaczął od wspomnień z warszawskiej Pragi, gdzie słuchał podwórkowej kapeli, a potem powtarzał zasłyszane melodie. Śpiewak mówił o wrażaniu jakie zrobiły na nim spotkania z Louisem Primą ("na scenie to był wulkan, słuchanie jego muzyki poprawia mi humor"), czy też Mario Del Monaco ("nie mogłem spać, jak zobaczyłem go w partii Otella").

Gość audycji wyjaśnił również na czym polega paradoks śpiewu operowego oraz opowiedział wiele zakulisowych historii ze świata opery.

***

Tytuł audycji: Po herbacie

Prowadziła: Agata Kwiecińska

Gość: Wiesław Ochman (śpiewak)

Data emisji: 2.03.2019

Godzina emisji: 17.00

bch/pg

reklama

Czytaj także

Wiesław Ochman: denerwuje mnie to, że na świecie mało kto mówi po polsku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:59
Wiesław Ochman jest chłopakiem wychowanym na warszawskiej Pradze i – jak mówi – wiele jej zawdzięcza. O młodzieńczym życiu, ale także o podróżach do Ameryki i spotykających go tam zabawnych sytuacjach opowiedział Magdzie Mikołajczuk w audycji "Po drugiej stronie lustra".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiesław Ochman: młodzi ludzie śpiewają głośno

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 14:00
- Niezależnie, czy jest o miłości, czy o tym, że chcą zabić króla, mało kto śpiewa pianissimo - mówił wybitny tenor, który w Dwójce zapraszał na Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Vesin: marzyłam o roli Toski na tej scenie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 12:11
- To jedna z moich ulubionych partii. W warszawskim Teatrze Wielkim Operze Narodowej można ją wykonać bez krygowania się z wolumenem - mówiła w "Poranku Dwójki" ceniona sporanistka.
rozwiń zwiń