X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łańcuch XII. Nikt nie zna Lutosławskiego tak jak orkiestra

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 14:00
– Czasem członkowie NOSPR mówili: "Wie pan, myśmy to grali z Lutosławskim trochę spokojniej" – opowiadał Michał Klauza, dyrygent sobotniego koncertu na festiwalu Łańcuch.
Audio
  • Łańcuch XII. Nikt nie zna Lutosławskiego tak jak orkiestra (Dwójka)
Ideą festiwali Łańcuch było i jest ukazanie muzyki Witolda Lutosławskiego w interesującym, a istotnym dla niej kontekście
Ideą festiwali "Łańcuch" było i jest ukazanie muzyki Witolda Lutosławskiego w interesującym, a istotnym dla niej kontekścieFoto: PAP/Zbigniew Matuszewski

Dla Michała Klauzy wielkim przeżyciem była możliwość grania z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia utworów, które są historią tego zespołu. – Dokonał on wielu prawykonań muzyki Lutosławskiego – powiedział dyrygent. - Umiejąc słuchać tego, co muzycy mają do przekazania, człowiek dowiaduje się o pewnej tradycji wykonawczej – dodał.

Członkowie NOSPR mieli wielokrotnie okazję wykonywać muzykę pod batutą samego kompozytora. Dlatego ich doświadczenie oraz uwagi są tak cenne dla dyrygenta. – Ważne jest, by z pokorą podchodzić do tego, co oni znają ze źródła. Powinniśmy być pewnym nośnikiem tradycji muzyki polskiej, przekazywać następnym pokoleniom, jak kompozytor widział kształt swojego dzieła – mówił Michał Klauza.

***

Przygotowała: Barbara Schabowska
Goście:
Michał Klauza (dyrygent), Marcin Krajewski (autor koncepcji programowej Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII)

Data emisji: 31.01.2015
Godzina emisji:
19.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".
mc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:41
Zapraszamy na transmisje koncertów Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII wprost z radiowego studia imienia kompozytora.
rozwiń zwiń