X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Oratorium Mesjasz" Haendla prosto z Actus Humanus

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 13:15
W drugim dniu bożonarodzeniowego festiwalu posłuchamy transmisji koncertu, którym - z Centrum Św. Jana w Gdańsku - pokieruje włoski skrzypek i dyrygent.
Fabio Biondi
Fabio BiondiFoto: fot. z archiwum artysty

Ensemble Correspondances fot. Josep Molina 1200.jpg
Bożonarodzeniowy Actus Humanus w Dwójce

Fabio Biondi poprowadzi koncert, podczas którego posłuchamy dublińskiej wersji oratorium Mesjasz George’a Friderica Haendla. Włoski skrzypek, który od trzech dekad fascynuje swoimi interpretacjami dzieł Vivaldiego i innych Włochów, w ostatnich latach coraz częściej staje przy pulpicie dyrygenckim i za każdym razem okazuje się kapelmistrzem… Być może jeszcze ciekawszym niż instrumentalistą. I to zarówno w repertuarze barokowym, jak i w operach bel canto. Do wykonania arcydzieła Haendla, oprócz własnej orkiestry Europa Galante, zaprosił Franceskę Lombardi Mazzulli, Delphine Galou, Anicia Zorzi Giustinianiego i Roberta Lorenziego, a także – co dla nas szczególnie ważne – Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis. 

Program:

Jerzy Fryderyk Haendel Oratorium Mesjasz HVW 56 (Wersja - Dublin 1742)

Wyk. Francesca Lombardi Mazzulli - sopran, Delphine Galou - kontralt, Anicio Zorzi Giustiniani - tenor, Roberto Lorenzi - bas, Europa Galante, Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, dyr. Fabio Biondi

***

Na transmisję w "Filharmonii Dwójki" w czwartek (14.12) w godz. 20.00-23.00 zaprasza Klaudia Baranowska.

mz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bożonarodzeniowe pastorale Charpentiera z Actus Humanus

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 17:48
Zapraszamy na retransmisję koncertu Ensemble Correspondances, który na gdańskim festiwalu Actus Humanus Nativitas wystąpił z bożonarodzeniowymi utworami Marka-Antoine'a Charpentiera.
rozwiń zwiń