REKLAMA

"Oratorium Mesjasz" Haendla prosto z Actus Humanus

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 13:15
W drugim dniu bożonarodzeniowego festiwalu posłuchamy transmisji koncertu, którym - z Centrum Św. Jana w Gdańsku - pokieruje włoski skrzypek i dyrygent.
Fabio Biondi
Fabio BiondiFoto: fot. z archiwum artysty

Ensemble Correspondances fot. Josep Molina 1200.jpg
Bożonarodzeniowy Actus Humanus w Dwójce

Fabio Biondi poprowadzi koncert, podczas którego posłuchamy dublińskiej wersji oratorium Mesjasz George’a Friderica Haendla. Włoski skrzypek, który od trzech dekad fascynuje swoimi interpretacjami dzieł Vivaldiego i innych Włochów, w ostatnich latach coraz częściej staje przy pulpicie dyrygenckim i za każdym razem okazuje się kapelmistrzem… Być może jeszcze ciekawszym niż instrumentalistą. I to zarówno w repertuarze barokowym, jak i w operach bel canto. Do wykonania arcydzieła Haendla, oprócz własnej orkiestry Europa Galante, zaprosił Franceskę Lombardi Mazzulli, Delphine Galou, Anicia Zorzi Giustinianiego i Roberta Lorenziego, a także – co dla nas szczególnie ważne – Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis. 

Program:

Jerzy Fryderyk Haendel Oratorium Mesjasz HVW 56 (Wersja - Dublin 1742)

Wyk. Francesca Lombardi Mazzulli - sopran, Delphine Galou - kontralt, Anicio Zorzi Giustiniani - tenor, Roberto Lorenzi - bas, Europa Galante, Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, dyr. Fabio Biondi

***

Na transmisję w "Filharmonii Dwójki" w czwartek (14.12) w godz. 20.00-23.00 zaprasza Klaudia Baranowska.

mz/jp

Czytaj także

Bożonarodzeniowe pastorale Charpentiera z Actus Humanus

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 17:48
Zapraszamy na retransmisję koncertu Ensemble Correspondances, który na gdańskim festiwalu Actus Humanus Nativitas wystąpił z bożonarodzeniowymi utworami Marka-Antoine'a Charpentiera.
rozwiń zwiń