X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bożonarodzeniowe pastorale Charpentiera z Actus Humanus

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 17:48
Zapraszamy na retransmisję koncertu Ensemble Correspondances, który na gdańskim festiwalu Actus Humanus Nativitas wystąpił z bożonarodzeniowymi utworami Marka-Antoine'a Charpentiera.
Sebastien Dauce
Sébastien Daucé Foto: Josep Molina

Ensemble Correspondances fot. Josep Molina 1200.jpg
Bożonarodzeniowy Actus Humanus w Dwójce

"Wielkie stulecie muzyki" – to pierwsze słowa, które widzimy po otwarciu stron internetowych Ensemble Correspondances. Chodzi oczywiście o wiek XVII i (oczywiście!) o muzykę francuską, szczególnie tę religijną. To właśnie dziedzina, w której specjalizuje się przyjmowany owacyjnie w całej Europie francuski zespół wokalno-instrumentalny.

Ensemble Correspondances to jedna z młodszych grup w nurcie wykonawstwa historycznego, jednocześnie zaś jeden z najbardziej cenionych przez krytykę i publiczność zespołów. Ansambl, założony w 2008 roku przez klawesynistę i organistę Sébastiena Daucé'a, w ciągu zaledwie kilku lat działalności narobił sporo zamieszania. O nieprzeciętnym powodzeniu projektu realizowanego przez grupę młodych zapaleńców świadczy częstotliwość publikowania płyt i wyróżnienia, jakie nagrania zdobyły. Osiem albumów (dla Zig-Zag Territoires i Harmonii Mundi) i kilkanaście najważniejszych nagród fonograficznych w ciągu zaledwie siedmiu lat! Do tego patronat francuskiego ministerstwa kultury i rezydencja w Théâtre de Caen.

Na starannie ułożony program gdańskiego koncertu zatytułowany À la venue de Noël złożyły się dzieła Charpentiera: Wielkie antyfony ‘O’ przeznaczone na ostatni tydzień adwentu, wykonywane przed i po Magnificat w Nieszporach, a także canticum In nativitatem Domini nostri Jesu Christi oraz Pastorale sur la Naissance de Notre Seigneur Jésus-Christ. Dwa ostatnie dzieła to muzyczne opowieści o odwiedzających betlejemską stajenkę pasterzach. Utwory powstawały zarówno dla mecenaski Charpentiera, Marie de Lorraine, jak i dla paryskich jezuitów. Dźwiękowy świat tych kompozycji jest wyjątkowo różnorodny, często łączy przeciwieństwa: wyrafinowanie z prostą, dramatyzm z taneczną lekkością, styl teatralny i epicki, ekspresyjny i zdystansowany, brzmienie majestatyczne i kameralne…


Program:

À la venue de Noël 

Marc-Antoine Charpentier Grandes antiennes 'O' de l'Avent, In Nativitatem D.N.J.C. Canticum, Pastorale sur la naissance de Notre Seigneur Jésus-Christ

Ensemble Correspondances, dyr. Sébastien Daucé

(Gdańsk, Centrum św. Jana, 16.12.2017)

***

Na "Filharmonię Dwójki" w niedzielę (24.12) w godz. 19.00-21.15 zaprasza Marek Zwyrzykowski.

materiały prasowe/bch/mc

Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna Actus Humanus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Konieczny. Z młodzieżą po "Złoto Renu"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:30
– To zespół ludzi wprawdzie młodych, ale o niezwykłym potencjale. Jestem z nich bardzo dumny – mówił wybitny śpiewak o uczestnikach Akademii Operowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yan Pascal Tortelier: rodzice wybrali mi instrument

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 10:11
- Byli wirtuozami wiolonczeli, a że chcieli też stworzyć muzyczną rodzinę, postanowili, że każdy będzie grał na innym instrumencie, tak żebyśmy wspólnie mogli wykonywać muzykę kameralną - wspominał w Dwójce znakomity francuski skrzypek i dryrygent.
rozwiń zwiń