Polskie Radio
Section05
Actus Humanus

Lilianna Stawarz: utwory Geminianiego są bliskie mojemu sercu

- Od VII Concerto zaczynają się bardzo przyjemne impresje na temat Corellego. Pojawia się ręka mistrza, która wprowadza nowe kontrapunkty, nowe linie melodyczne, które mamy już zasłuchane i zapamiętane z Corellego. Ten Corelli u Geminianiego jest bardzo słodki - mówiła w Dwójce klawesynistka Lilianna Stawarz, która wraz z Royal Baroque Ensemble wykona dzieła włoskiego kompozytora barokowego na festiwalu Actus Humanus.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Actus Humanus Lilianna Stawarz muzyka klasyczna Magdalena Łoś

Actus Humanus: Royal Baroque Ensemble - zobacz WIDEO

Podczas kolejnego koncertu Actus Humanus usłyszeliśmy II część koncertu dzieł znakomitego włoskiego skrzypka i kompozytora barokowego. Wykonał je zespół instrumentalny, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki barokowej, pod kierunkiem Lilianny Stawarz. Transmisja odbyła się w piątek (11 grudnia) od godz. 21.00 na antenie, na stronie dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Actus Humanus barok koncert

Actus Humanus: L. Stawarz i Royal Baroque Ensemble [WIDEO]

Wysłuchaliśmy I części koncertu "Concerti grossi composti del opera quinta d'Arcangelo Corelli" Geminianiego w wykonaniu Lilianny Stawarz oraz Royal Baroque Ensemble. Transmisja z Gdańska, w ramach Festiwalu Actus Humanus, odbyła się w czwartkowy wieczór (10.12) od godz. 20.00 na antenie, na stronie dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Actus Humanus koncert Lilianna Stawarz

Actus Humanus: Arte Dei Suonatori. Oglądaj wideo z koncertu

Orkiestrową feerią barw zachwyca nas oboistka Magdalena Karolak, klawesynista Marcin Świątkiewicz i flecistka Jana Semerádová oraz Arte Dei Suonatori w koncertach Carla Philippa Emanuela Bacha. Zapraszamy do obejrzenia wideo z niedzielnego koncertu festiwalu Actus Humanus. Koncerty festiwalowe do wysłuchania codziennie na antenie Programu 2 oraz do obejrzenia na dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  koncert Actus Humanus Magdalena Łoś Dwójka