X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anne-Sophie Mutter: muzyka Pendereckiego zmienia życie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 11:48
- Wykonywanie jej jest jak wielka długa podróż. Przeżywam ją już od lat - mówiła Anne-Sophie Mutter o twórczości znakomitego kompozytora. Skrzypaczka wystąpiła w koncercie wieńczącym Festiwal Krzysztofa Pendereckiego w Warszawie.
Audio
  • Z Anne-Sophie Mutter rozmawia Krzysztof Dziuba (Filharmonia Dwójki)
  • Z dyrygentem Christophem Eschenbachem rozmawia Łucja Siedlik (Filharmonia Dwójki)
  • Z Leonardem Slatkinem rozmawia Maciej Łukasz Gołębiowski (Filharmonia Dwójki)
Anne-Sophie Mutter
Anne-Sophie MutterFoto: PR
Krzysztof Penderecka 1200.jpg
85 lat Krzysztofa Pendereckiego

- Mam to poczucie odbywania podróży, gdy wykonuję jego II Sonatę, jego Duo Concertante, La Folię (którą notabene wykonywałam podczas naszego wspólnego tournée po Chinach) czy wreszcie II Koncert skrzypcowy "Metamorfozy". Uważam ten utwór za arcydzieło. Jest ono genialne od początku do końca. Jego budowa, idee muzyczne i to poczucie, że przeżywasz jakiś cykl życiowy, sprawiają, że jest to kompozycja, o której trudno zapomnieć - podkreślała Anne-Sophie Mutter.

W jakim utworze Pendereckiego znajdują się "miejsca niewykonalne" dla skrzypka? Jak wyglądała wspólna - Anne-Sophie Mutter i Krzysztofa Pendereckiego - październikowa trasa po Chinach? W rozmowie również o nowym albumie niemieckiej artystki zatytułowanym "Hommage a Penderecki".

Zapraszamy również do wysłuchania pozostałych rozmów, które zostały wyemitowane 23 listopada w przerwie "Filharmonii Dwójki": z Leonardem Slatkinem oraz z Christophem Eschenbachem.  

penderecki_strona_663.jpg
Krzysztof Penderecki w Polskim Radiu

W piątek 23 listopada odbył się koncert zamknięcia Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego z okazji 85. urodzin Mistrza. W trakcie uroczystości w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski wręczył wybitnemu kompozytorowi Diamentowy Mikrofon oraz pierwszy egzemplarz płyty „Sonoristic Penderecki by Penderecki” wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Zobacz więcej>>>

***

Prowadzenie: Krzysztof Dziuba

Gość: Anne-Sophie Mutter (skrzypaczka)

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 21.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak