X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzykowanie bez restrykcji. Marcin Dylla o "Concierto de Aranjuez"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 11:42
- Za każdym razem, gdy rozbrzmiewają początkowe dźwięki, uświadamiamy sobie, dlaczego ludzie go tak bardzo kochają – mówił Marcin Dylla, solista niedzielnego (31.03) koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, o popularnym "Concierto de Aranjuez" Joaquína Rodriga.
Audio
  • Rozmowa z gitarzystą Marcinem Dyllą (Filharmonia Dwójki)
Marcin Dylla
Marcin DyllaFoto: www.marcindylla.com

Jak zwracał uwagę gość Dwójki, wielu melomanów żyje w przekonaniu, że to jedyny koncert na gitarę. - Zasłużył sobie na miano "dominatora". Wszystkie jego tematy są piękne, jednak koncert ten słynny jest głównie z powodu melodii drugiej części - opowiadał Marcin Dylla. - Gitarzysta może oddać się tu muzykowaniu bez jakikolwiek restrykcji. Część ta nie jest trudna technicznie w przeciwieństwie do pierwszej i trzeciej, gdzie balansujemy na granicy wykonywalności tych wszystkich p[przebiegów - oceniał muzyk, który wystąpił 31 marca br. w Studiu PR im. W. Lutosławskiego

Jak wygląda współpraca gitarzysty z orkiestrą? O jakich innych koncertach na gitarę mówił Marcin Dylla? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

*** 

Przygotowała: Beata Stylińska

Data emisji: 31.03.2019

Godzina emisji: 18.45

Materiał został wyemitowany w przerwie "Filharmonii Dwójki".

jp/mko

Zobacz więcej na temat: Polska Orkiestra Radiowa MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

José Maria Florêncio: muzyka najnowsza jest jak biała kartka

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 14:04
- To fantastyczne doświadczenie móc tworzyć materiał, który się dostaje prosto od kompozytora obecnego na próbach i na koncertach – podkreślał José Maria Florencio. Dyrygent poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia podczas koncertu inaugurującego 8. Festiwal Prawykonań.
rozwiń zwiń