X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recital Cypriena Katsarisa na urodziny Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 16:05
W audycji wysłuchaliśmy nadzwyczajnego koncertu, ktory odbył się w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiegow w dniu 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
Cyprien Katsaris, Warszawa 2006
Cyprien Katsaris, Warszawa 2006 Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Na program recitalu Cypriena Katsarisa złożyły się zarówno oryginalne utwory fortepianowe Moniuszki, jak i opracowania fragmentów jego słynnych oper oraz transkrypcje popularnych pieśni dokonane przez kompozytorów przełomu XIX i XX wieku. Zabrzmiały m.in. pieśni "Prząśniczka", "Pieśń wieczorna", "Kozak", "Znasz-li ten kraj" oraz polonezy, nokturny i fraszki Stanisława Moniuszki.

"Muszę powiedzieć z całym przekonaniem, że muzyka Moniuszki jest prawdziwą rewelacją! Walor, różnorodność i bogactwo jego muzycznej inwencji winny absolutnie zapewnić mu międzynarodowe uznanie. I chociaż pozostawił po sobie bardzo niewiele utworów fortepianowych, jakość każdego z tych utworów – wyłącznie miniatur – jest naprawdę wspaniała. To najprawdziwsze klejnoty" - przyznał przed występem wybitny francusko-cypryjski pianista.

Program:

Stanisław Moniuszko Fraszka A-dur, Fraszka B-dur, Polonez Es-dur nr 23, Nokturn As-dur, Wilanella Des-dur, Polka "Daniel" A-dur, Mazur a-moll z opery Straszny dwór (transkrypcja: Stanisław Moniuszko); Dumka Zosi z opery Flis (transkrypcja: Władysław Krogulski); Pieśń wieczorna op. 64 (transkrypcja Maurycy Dietrich); Kozak Transcription-Fantaisie Le cosaque op. 123: Wilhelm Krüger Kwiatek (transkrypcja: Bernhard Wolff); Prząśniczka (transkrypcja: Nicolai von Wilm); Znasz-li ten kraj? (transkrypcja: Henryk Melcer-Szczawiński); Dumka (parafraza: Henryk Melcer-Szczawiński) Mazur Es-dur z opery Halka (transkrypcja: Stanisław Moniuszko)

Wyk. Cyprien Katsaris – fortepian

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 5.05.2019

Godzina emisji: 17.00

jp/mko

Zobacz więcej na temat: Stanisław Moniuszko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 15:49
Trwa X Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. Do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej przyjechało 83 śpiewaków z ponad 30 krajów. Zapraszamy do słuchania relacji w Dwójce.
rozwiń zwiń