Klasyka współczesności: Sinfonia Luciano Berio

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 16:56
Zespół Synergy Vocals to ostatnio najwyżej ceniona grupa wokalna interpretująca muzykę współczesną. Będzie się o tym mozna przekonać w czwartkowy wieczór.

Synergy Vocals to niezwykły zespół wokalistów, specjalizujących się w różnych gatunkach muzycznych. Tym co łączy wszystkich śpiewaków, jest praca z mikrofonem, zarówno w studio jak i na estradzie – zespół znany jest z wykonań z użyciem life electronics.

Śpiewacy regularnie współpracują z takimi zespołami jak Steve Reich & Musicians, Ensemble Modern, London Sinfonietta, BBC Symphony, Boston Symphony oraz  Ensemble InterContemporain.

Synergy Vocals znakomicie interpretuje dzieła Luciana Berio, w szczególności jego Sinfonię. To właśnie dzieło wykonali w Amsterdamie w grudniu ubiegłego roku wraz z Royal Concertgebouw Orchestra pod dyrekcją Eda Spanjaarda. Program uzupełniły utwory Busoniego, Jethsa i Zimmermanna. Ten właśnie występ można będzie usłyszeć w czwartkowy wieczór.

Zaprasza Andrzej Chłopecki

Program

Ferrucio Busoni Berceuse élégiaque

Willem Jeths Scale (prawykonanie)

Bernd Alois Zimmermann Photoptosis

Luciano Berio Sinfonia

Wyk. Synergy Vocals, Royal Concertgebouw Orchestra, Ed Spanjaard – dyrygent

(Amsterdam, 10.12.2010)

17 marca (czwartek), godz. 19:00Czytaj także

Najlepszy zespół świata

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 09:59
Roża Światczyńska przypomni czerwcowy koncert Orkiestry Królewskiej Concertgebouw, którą opiniotwórczy "Gramophon" uznał za najlepszych współczesnych symfoników.
rozwiń zwiń