X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Garifuna - muzyka czarnych Karibów z Belize

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 19:00
Muzyka, taniec i język Garifuna w 2001 roku zostały ogłoszone przez UNESCO arcydziełem niematerialnego dziedzictwa ludzkości. W Folk Expressie prezentujemy muzykę najciekawszych przedstawicieli tego gatunku.
Audio
Muzycy grający tradycyjną garifunę
Muzycy grający tradycyjną garifunęFoto: Roi Brooks/Shutterstock

Garifuna to określenie środkowo-amerykańskiej grupy etnicznej, ale też gatunku muzycznego i taniec występującego głównie na karaibskim wybrzeżu Belize, w Gwatemali, Hondurasie i Nikaragui. Na jej powstanie złożyło się kilka kultur i tradycji. Lud Garifuna to potomkowie Indian Karibów i Arawakow, a także czarnych niewolników sprowadzanych na plantacje. Głównymi instrumentami wykorzystywanymi w garifunie są bębny i marakasy.

Najbardziej rozpoznawalnym zespołem uprawiającym ten gatunek muzyczny jest Garifuna Collective, a przedstawicielem - nieżyjący już Andy Palacio. Ich wspólny album "Watina" można uznać za kultowy.

***

Tytuł audycji: Folk Express

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 28.10.2018

Godzina emisji: 15.30

gs/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak