Przy stoliku z Julianem Barnesem

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2013 02:00
Zapraszamy do nowej lektury: wybrane opowiadania znakomitego brytyjskiego pisarza czytają Adam Ferency oraz Irena Jun.
Przy stoliku z Julianem Barnesem
Foto: DeaPeaJay/Flickr, lic. CC

W cyklu "To się czyta..." zagości, przez najbliższe dwa tygodnie, Julian Barnes ze swoimi opowiadaniami zebranymi w tomie "Cytrynowy stolik" .
Zbiór opowiadań autora słynnego "Poczucia kresu", laureata Nagrody Bookera, to proza tyleż wyrafinowana, elegancka i zaskakująca, co łatwa w odbiorze. Barnes zmienia formy, żongluje humorem i liryzmem, przenosi nas do dziewiętnastowiecznej Szwecji, by opisać niespełniony romans, by za chwilę zaprosić do współczesnej kawiarni amerykańskiej, na śniadanie dwóch plotkujących wdów... I zawsze stawia frapujące pytania. Czym jest życie, inaczej odbierane za młodu, inaczej w starości? Czym jest miłość, skoro najpiękniejsze jest wyobrażenie, jakie o niej mamy? Kim jesteśmy, jeśli nie sposób uchwycić ludzkiej natury? Wybitne!
Teksty Juliana Barnesa usłyszymy w interpretacji Adama Ferencego oraz (ostatnie cztery audycje, które złożą się na opowiadanie "Znajomość francuskiego") Ireny Jun.
Audycję przygotowała Elżbieta Łukomska.

/

Julian Barnes (ur. 1946) - wybitny pisarz brytyjski, laureat nagród literackich, tłumaczony na ponad 30 języków. Jest autorem wielu esejów, opowiadań i powieści, m.in.: "Papuga Flauberta", "Pod słońce", "Anglia, Anglia", "Arthur i George", "Nie ma się czego bać", "Puls". Najnowsza powieść pisarza "Poczucie kresu" w 2011 r. została uhonorowana prestiżową nagrodą brytyjską The Man Booker Prize.

Czytaj także

Posłuchaj o prawdziwym życiu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 06:06
Na dyskusję o książce Juliana Barnesa "Puls" zaprasza Iwona Smolka oraz jej goście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnica dawnego samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 14:45
Adam Ferency czyta fragmenty powieści Juliana Barnesa "Poczucie kresu” – książki wyróżnionej w 2011 roku nagrodą Bookera.
rozwiń zwiń