X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożegnanie Scotta Walkera

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 10:03
W audycji wspominaliśmy wielkiego, niezwykle oryginalnego i inspirującego artystę świata piosenki, który przeszedł w swojej karierze od rozrywki do awangardy.
Audio
  • Wspomnienie Scotta Walkera i wywiady z Mają S.K. Ratkje i Piotrem Pawlakiem nagrane przy okazji koncertu z cyklu SuperSam +1 w warszawskim klubie DZIK (Nokturn/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jasenka Luksa

Parokrotnie poświęcaliśmy mu audycje tematyczne. Scott Walker zmarł 25 marca, więc okazja była tym razem smutna, ale raz jeszcze powróciliśmy do jego nagrań.

W drugiej części audycji wysłuchaliśmy retransmisji koncertu z cyklu SuperSam +1 (brak praw do zamieszczenia w internecie). Sceniczne spotkanie norweskiej wokalistki Mai S.K. Ratkje i polskiego gitarzysty, filaru sceny yassowej Piotra Pawlaka odbyło się dzięki cyklowi organizowanemu przez klub Mózg, a ten – niezwykle zasłużona dla polskiej muzyki instytucja – obchodzi właśnie 25-lecie działalności. Z obojgiem artystów rozmawiała Aleksandra Tykarska.

Zapraszamy zatem na pożegnanie, a później na urodzinową celebrę. Smutno po tych, co odchodzą, cieszymy się z tymi, którzy ciągle działają.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 27.03.2019

Godzina emisji: 22.30

bch/jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kurek: miałem przesyt muzyki robionej pod swoim szyldem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 14:07
- Wydaje mi się, że wyszło za dużo płyt w dość krótkim odcinku czasu. Jestem dość kapryśną osobą, więc zacząłem żonglować pomysłami, projektami i faktycznie straciłem regularność - mówił w Dwójce muzyk, który wraca z nową solową płytą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka z postindustrialnej sceny lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 09:19
Czy hałaśliwe, transowe kolaże były muzyką pierwotną epoki informacji? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji "Nokturn".
rozwiń zwiń