Piotr Kurek: miałem przesyt muzyki robionej pod swoim szyldem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 14:07
- Wydaje mi się, że wyszło za dużo płyt w dość krótkim odcinku czasu. Jestem dość kapryśną osobą, więc zacząłem żonglować pomysłami, projektami i faktycznie straciłem regularność - mówił w Dwójce muzyk, który wraca z nową solową płytą.
Audio
  • Piotr Kurek o płycie "Polygome" (Nokturn/Dwójka)
  • Gorące premiery zagraniczne oraz polskie nowości, rozmowa z Piotrem Kurkiem o jego płycie "Polygome" oraz płyta The Noise of Art nagranej z użyciem odtworzonych po latach intonarumori (Nokturn/Dwójka)
Polygome Piotra Kurka, okładka płyty
"Polygome" Piotra Kurka, okładka płytyFoto: mat. prom.

Krążek "Polygome" ukaże się 29 marca nakładem francuskiej wytwórnii Hands In the Dark. Od premiery poprzedniej płyty Piotra Kurka ("Heroiny"), kompozytora i jednego z najciekawszych twórców muzyki elektronicznej, minęły cztery lata. Przez ten czas gość Dwójki skupił się na współpracy z teatrem.

- Zanim zacząłem solową działalność, przez wiele lat pracowałem z teatrem. W pewnym momencie chciałem trochę od tego odejść i robić muzykę bez kontekstu, bez choreografii, bez tekstu. Kilka lat temu znów wróciłem do teatru i może znów nastąpiło kolejne przesilenie albo jakiś zwrot i może pojawią się kolejne płyty - tłumaczył muzyk.

Jak doszło do nawiązana współpracy Piota Kurka z wytwórnią Hands In the Dark? O tym w nagraniu audycji, w której zabrzmiała również muzyka na odtworzone po latach intonarumori, maszyny projektu Luigiego Russolo. Słuchaliśmy płyty The Noise of Art nagranej przez czeską Opening Performance Orchestra z towarzyszeniem m.in. Blixy Bargelda i prowadzącego projekt rekonstrukcji "hałasofonów" Luciano Chessy.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Gość: Piotr Kurek (kompozytor, twórca muzyki elektronicznej)

Data emisji: 21.03.2019

Godzina emisji: 22.30

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt Koptycus na festiwalu "Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:11
W audycji "Nokturn" wysłuchaliśmy retransmisji koncertu inspirowanego muzyką Koptów. Zagrali Marcin Oleś, Bartłomiej Oleś i Dominik Strycharski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenne porządki płytowe w "Nokturnie"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 09:19
W audycji prezentowaliśmy subiektywny przegląd płyt wydanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy oraz kilka fonograficznych przedpremier!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja Williama Blake’a w jazzowych interpretacjach

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 13:00
W "Nokturnie" słuchaliśmy muzyki do tekstów wielkiego angielskiego mistyka, nazywanego "szalonym Blake’iem", tworzonej przez muzyków jazzowych i awangardowych.
rozwiń zwiń