Polskie Radio
Section05
Aleksandra Tykarska

Jak jedna wielka rodzina. Polacy z sąsiadami na 32. Bukowińskich Spotkaniach

Polska, Węgry, Rumunia i Ukraina we współpracy organizują tegoroczne Bukowińskie Spotkania, jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. To wielkie przedsięwzięcie artystyczne, którego zadaniem jest pokazanie bogactwa bukowińskiej kultury ludowej w jej wielonarodowym aspekcie oraz przegląd zespołów prezentujących muzykę, śpiew, taniec, obrzędy i zwyczaje ludowe Bukowiny.
Zobacz więcej na temat:  Kresy folklor world music Aleksandra Tykarska

Miasta jak malowane. Wilno i Lwów na wystawie prac Tytusa Brzozowskiego

W audycji "Z muzyką po Kresach" w podróży śladami polskiego dziedzictwa poza granicami kraju naszym przewodnikiem jest polski artysta Tytus Brzozowski, malarz i architekt, który stworzył cykl malarski obejmujący trzynaście obrazów. Dwanaście prac przedstawia miasta w różnych częściach świata i znajdujące się w nich miejsca i obiekty stanowiące materialne świadectwo obecności Polaków. To malownicze spojrzenie na Wiedeń, Chicago, Londyn, Drezno czy Wilno i Lwów.
Zobacz więcej na temat:  Kresy folklor world music Aleksandra Tykarska Mariana Kril

Pieśni z Wołynia i Polesia na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata

W audycji "Z muzyką po Kresach" mamy kilka zaproszeń na wyjątkowe wydarzenia, w tym na festiwal WMŚ i koncert '"Pieśni z Polesia i Wołynia - Przesilenie”. Wystąpią w nim Karolina Demianiuk, Horyna (Ukraina, Równe), Wołyń w pieśniach, Z Lasu, a zapraszała na niego śpiewaczka i animatorka, członkini zespołów Z Lasu i Wołyń w pieśniach - Olga Kozieł.
Zobacz więcej na temat:  Kresy folklor world music Aleksandra Tykarska