Gośka Isphording gra Grażynę Pstrokońską

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 18:54
W wykonaniu klawesynistki usłyszeliśmy w audycji utwór "Nawratil Ao-Tea-Roa", będący najnowszą kompozycją Grażyny Pstrokońskiej.
Audio
  • Klawesyn Gośki Isphording, debiutant Ryszard Lubieniecki, Agata Zubel w roli służącej-divy, drobiazg Bogusława Schaeffera z lat 60., Niccolò Castiglioni podpatruje naturę (Nokturn/Dwójka)
Klawesyn
KlawesynFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Gośka Isphording łączy ze sobą dwa światy: klawesyn współczesny (na którym grały Wanda Landowska i Elżbieta Chojnacka) i klawesyn historyczny (na którym grała muzykę nową Annelie de Man).

W audycji pojawił się również debiutant Ryszard Lubieniecki, który w dawnej spekulatywnej muzyce schyłku średniowiecza odnajduje dla siebie coś bardzo ważnego.

Ponadto słuchaliśmy fenomenalnego monodramu Sławomira Kupczaka do słów Pawła Krzaczkowskiego z fenomenalną Agatą Zubel w roli służącej-divy, przypomnieliśmy pewien krótki i treściwy drobiazg Bogusława Schaeffera z lat 60. oraz szukaliśmy form i kształtów muzyki Niccolò Castiglioniego podpatrzonych i podsłuchanych w naturze.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 23.00

pg

Czytaj także

Dźwiękowe rzeźby Teoniki Rożynek

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 11:57
Gościem audycji "Bita godzina" była jedna z najbarwniejszych osobowości muzycznych ostatnich lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

José Maria Florêncio: muzyka najnowsza jest jak biała kartka

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 14:04
- To fantastyczne doświadczenie móc tworzyć materiał, który się dostaje prosto od kompozytora obecnego na próbach i na koncertach – podkreślał José Maria Florencio. Dyrygent poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia podczas koncertu inaugurującego 8. Festiwal Prawykonań.
rozwiń zwiń