Rodzina z muzyką we krwi. Retransmisja koncertu Kapeli Maliszów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 14:58
Kultową już rodzinną kapelę z Męciny Małej w Beskidzie Niskim tworzą Jan Malisz i jego dzieci – Zuzanna i Kacper. Konsekwentnie inspirują się tradycyjną muzyką wiejską swojego regionu, ale również tańcami i przyśpiewkami z różnych obszarów Polski. Muzykę grają w sposób tradycyjny, czyli na skrzypcach, basach i bębnie.
Audio
  • Rodzinny koncert Kapeli Maliszów (Nokturn?Dwójka)
Kapela Maliszów
Kapela MaliszówFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Na tej płycie sugeruję, jako skrzypek, pewien kierunek, w który chciałbym się udać w mojej późniejszej karierze, jeśli taka będzie – mówił Kacper Malisz, kiedy w maju 2018 roku odbierał razem z rodziną nagrodę i tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2017 za płytę "Wiejski dżez". - Jazz jest tym, co mnie kręci, muzyka tradycyjna ma swoje zasady i prawa, których łamać nie wolno. Można ją za to traktować jako bazę. W "Nokturnie" przypomnimy rodzinny koncert Kapeli Maliszów na scenie Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja z 2018 roku, w którym wystąpili jako laureaci Folkowego Fonogramu Roku 2017.

W audycji także muzyka Gnawa z Maroka, nagrania z najnowszej kompilacji "Hidden Gnawa Music in Brussels" oraz wydanej w 2006 "Gnawa Home Songs".  

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Kuba Borysiak

Gość:  Jan Malisz i jego dzieci – Zuzanna i Kacper

Data emisji: 10.05.2020

Godzina emisji: 0.00

at