X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studio Eksperymentalne Polskiego Radia według Eugeniusza Rudnika

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:41
Charakterystyczny styl tego artysty rozpozna każdy miłośnik muzycznej elektroniki: połączenia romantycznych fraz, cytatów z nowoczesnością, zapętleniami, nagłymi zwrotami akcji wywołującymi uśmiech. To, co stworzył w Studiu Eksperymentalnym, przeszło już do historii. W audycji "Nowa Polska" wysłuchaliśmy archiwalnej opowieści pioniera muzyki elektronicznej o jego pracy w legendarnym studiu.
Audio
  • Studio Eksperymentalne Polskiego Radia według Eugeniusza Rudnika (Nowa Polska/Dwójka)
Eugeniusz Rudnik
Eugeniusz RudnikFoto: Polskie Radio

Eugeniusz Rudnik wspominał, że zaczął pracę w radiu zupełnie przez przypadek, w dodatku nie była to praca na antenie, ani tym bardziej w Studiu Eksperymentalnym, które wówczas nie istniało. Zatrudnił się w administracji jako manager kierujący warsztatami naprawczymi przy ul. Koszykowej. Wówczas poznał Józefa Patkowskiego, który bywał w Paryżu i Kolonii, gdzie studia muzyki elektronicznej istniały od pewnego czasu. - To był jego pomysł, żeby przy Polskim Radiu założyć Studio Muzyki Elektronicznej - opowiadał artysta.

 Jak trafił do Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia? O tym w nagraniu audycji.

Zaprezentowaliśmy również dwa ostatnie utwory Eugeniusza Rudnika - "Erdada" z 2010 roku oraz "Dzięcielina pałała" z 2012 roku (obydwa na taśmę). Utwory powstały dekadę temu, krótko przed śmiercią artysty, który zmarł 24 października 2016 roku. Jednak narzędzia i technologię do nich stworzył wiele lat wcześniej, na początku swojej działalności artystycznej.

***

Tytuł audycji: Nowa Polska 

Prowadziła:  Ewa Szczecińska

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 22.00

pg/bch/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostatni wywiad z Eugeniuszem Rudnikiem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 16:47
Jesienią zeszłego roku zmarł Eugeniusz Rudnik. W "Nokturnie" przypomnieliśmy fragment ostatniego wywiadu autorki programu z kompozytorem, nagranego siedem miesięcy przed jego śmiercią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eugeniusz Rudnik i jego maszyny

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 12:21
W "Letniej nocy" słuchaliśmy nowego albumu z utworami cenionego polskiego kompozytora muzyki elektronicznej, zatytułowanej "Maszyny". Płyta została zrealizowana w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń