Kompozytorskie kolaże Jagody Szmytki

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 13:54
Bohaterką audycji "Nowa Polska" była Jagoda Szmytka, jedna z najbardziej utalentowanych i oryginalnych polskich kompozytorek naszych czasów. W swojej działalności łączy media wizualne, słuchowe i kinetyczne w celu stworzenia dzieła sztuki, które przemawiać będzie do wszystkich zmysłów odbiorcy. Występuje więc nie tylko w roli kompozytora, ale też rzeźbiarki, reżyserki i performerki.
Audio
Fotografie z najnowszego projektu Jagody Szmytki House of arts  (Dom Sztuk)
Fotografie z najnowszego projektu Jagody Szmytki "House of arts" ("Dom Sztuk")Foto: Jagoda Szmytka

Jagoda Szmytka w minionej dekadzie była bodaj pierwszą polską kompozytorką, która inspiracji do swoich artystycznych działań szukała w przepastnych przestrzeniach internetu: wirtualność jako zasada budowana wspólnoty na nowych zasadach, sztuka, którą sama artystka nazwała kiedyś "kompozytorskim fotoszopem", mieszanie porządków sztuki i życia, gatunków, wprowadzane popu na salony, społeczne komponowanie z udziałem memów i gadżetów, ale...

wszystko to z wykorzystaniem wyrafinowanych kompozytorskich technik. 

Tytuł audycji: Nowa Polska 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Gość: Jagoda Szmytka (kompozytorka)

Data emisji: 12.05.2020

Godzina emisji: 22.00Fotografie z najnowszego projektu Jagody Szmytki "House of arts"  ("Dom Sztuk") Fotografie z najnowszego projektu Jagody Szmytki "House of arts" ("Dom Sztuk")

***

Na "Nową Polskę" zapraszamy we wtorek (12.05) w godz. 22.00-22.55.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozpędzone dźwięki Hanny Kulenty

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 14:46
Niebywałe panowanie nad dźwiękiem charakteryzuje dynamikę kompozycji Hanny Kulenty, która o swoim postrzeganiu muzyki opowiedziała w audycji "Nowa Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Pepol: zawsze lubiliśmy grać rzeczy, które są mocne

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 21:15
- Byliśmy zaszokowani, jak bardzo emocjonalna i ekspresyjna jest ta muzyka, a takie granie zawsze najbardziej nas interesowało – wspominał Michał Pepol z Royal String Quartet spotkanie z twórczością Jamesa MacMillana.
rozwiń zwiń