Czego humor nie ułatwia w życiu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 16:22
Sławomir Mrożek pisał dla Edwarda Dziewońskiego specjalnie dedykowane teksty, które nazywano "Mrożkami". Jeden z nich pt. "Zapach" pojawił się w mistrzowskiej interpretacji podczas kolejnego wieczoru z "Niemodnymi Przyjemnościami".
Piotr Fronczewski
Piotr FronczewskiFoto: Grzegorz Śledź

Zastanowiliśmy się także, czy łazienka jest ostatnim bastionem niezależności współczesnego człowieka. Bogusław Kobiela wziął na warsztat jeden z cyklów Stanisława Dygata. O codziennych refleksjach podczas golenia i współczesnej Polsce opowiedział nam podczas wybornego monologu.

Piotr Fronczewski z Krzysztofem Kowalewskim udowodnili nam podczas rozważań nad śmiechem w interpretacji tekstu Jerzego Jurandota pt. "Dowcip", że poczucia humoru nie można się nauczyć. O tym, jak zwykłemu człowiekowi nieustający śmiech komplikuje życie, opowiadał w swojej autorskiej audycji Roman Dziewoński.

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadzi: Roman Dziewoński

Data emisji: 4.03.2020

Godzina emisji: 21.30

uk

Czytaj także

Fortynbras się upił

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2011 12:00
Zapraszamy na premierę słuchowiska z cyklu Wielka Klasyka. Tragifarsę Janusza Głowackiego wyreżyserował Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Fronczewski i Stanisław Brudny w "Roli błazna"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 22:00
Zapraszamy do wysłuchania oryginalnego słuchowiska Romana Dziewońskiego pt. "Rola błazna". Akcja dzieje się w garderobie przed rozpoczęciem próby teatralnej. Grają: Piotr Fronczewski i Stanisław Brudny.
rozwiń zwiń